Fotogeniczny robak

Firma Kaspersky Lab ostrzegła przed nowym wirusem, atakującym program MSN Messenger.

Kaspersky Labs, znany producent oprogramowania antywirusowego, ostrzegł użytkowników programu MSN Messenger przed nowym robakiem atakującym właśnie ten program.

"Newpic" został napisany w języku Visual Basic, a następnie skompilowany do pliku .exe o rozmiarach około 50 Kb. Przy próbie uruchomienia ukazuje się napis informujący o rzekomym błędzie, maskujący działalność robaka. Wirus wpisuje się do rejestru i dzięki temu uruchamia się automatycznie po każdym restarcie systemu Windows. Jego działalność polega na śledzeniu komunikatów wysyłanych za pośrednictwem programu MSN Messenger. Robak odbiera je i samodzielnie na nie odpowiada, proponując nadawcy przesłanie zdjęcia (stąd nazwa "Newpic"). Oczywiście, wysyłany plik jest kopią wirusa.

"Możliwości rozprzestrzeniania się robaka atakującego MSN Messenger są ogromne. Miliony ludzi w Ameryce i Europie używa bowiem tego programu do natychmiastowej komunikacji przez Internet." stwierdził Eugene Kaspersky, szef Anti-Virus Research Kaspersky Labs.

Więcej informacji:

http://www.kaspersky.com