Fotografia w wielkim formacie – nowe drukarki produkcyjne w ofercie HP

Łódzki Fotofestiwal to jedno z najstarszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Spontaniczna inicjatywa studentów i wykładowców filozofii na przestrzeni lat zmieniła się w jedno z najważniejszych wydarzeń na fotograficznej mapie Polski. Tegoroczna edycja skupiona wokół wystawy „Human nature” była przy okazji scenerią prezentacji najnowszych drukarek produkcyjnych z oferty HP.

Przygotowany w ramach tegorocznej edycji Fotofestiwalu program „Ludzka natura” składa się z wystaw indywidualnych i grupowych, tworzących narrację relacji człowieka i natury. Projekty Mathieu Asselina, Claudiusa Schulze, Mandy Barker, Anouk Kruithof pokazują najważniejsze współczesne problemy ekologiczne i pozwalają prześledzić skutki długotrwałej eksploatującej działalności człowieka.

Fotofestiwal był również okazją dla dziennikarzy do zapoznania się z pracą najnowszych urządzeniach dla fotografów i grafików. Firma HP przedstawiła w Łodzi nową serię drukarek DesignJet Z Printer wyposażonych w innowacyjne technologie wielkoformatowe, poprawiające jakość obrazu i zwiększające efektywność produkcji. Nowa seria drukarek HP DesignJet Z6 i Z9 + uczestniczyła w przygotowaniu tegorocznej edycji festiwalu pracując pod czujnym okiem organizatorów.

Do nowych modeli wprowadzono szereg zmian, w postaci chociażby zintegrowanego trymera pionowego czy wbudowanego spektrofotometru i1. Nowe drukarki oferują lepszą jakość druku przy zastosowaniu mniejszej ilości materiałów eksploatacyjnych, co upraszcza zarządzanie i ogranicza koszty. W nowych drukarkach zastosowano te same głowice i tusze we wszystkich seriach Z6 i Z9. Wybrane modele są wyposażone w technologie umożliwiające szybką produkcję materiałów wysokiej jakości, np. profesjonalnych zdjęć. Przekłada się to na 2,5- krotnie szybszy druk oraz postprodukcję szybszą o 20 proc.

Drukarki HP DesignJet Z Printer, dostępne w formacie 24- i 44-calowym. Model HP DesignJet Z9 + jako pierwszy w branży oferuje opcję premium z wbudowanym odcinaniem pionowym.

Serię DesignJet Z6 zaprojektowano z myślą o twórcach i użytkownikach systemów informacji geograficznej (GIS), dostawcach usług druku oraz użytkownikach, którzy potrzebują prostego w użyciu rozwiązania do druku materiałów technicznych i graficznych wysokiej jakości, odpornych na wodę i blaknięcie. Nowa seria drukarek obsługuje skomplikowane pliki dzięki zaawansowanej architekturze przetwarzania oraz platformie Adobe PDF Print Engine.

Najtańsza z nowych drukarek czyli model Z6, została wyceniona na 2500 euro. Wszystkie opisywane modele są już dostępne w Polsce.