Fotograficzne wydruki od Canona

Firma Canon przedstawiła nowe drukarki fotograficzne - Selphy CP740 i CP750. Urządzenia wyposażono między innymi w technologię termosublimacyjną (dye-sublimation) oraz wyświetlacze LCD.

Model Selphy CP750 pozwala na skorzystanie z opcjonalnych baterii. Oddaje użytkownikowi do dyspozycji 2,4-calowy wyświetlacz LCD oraz możliwość przycięcia zdjęcia przed jego wydrukiem, dodania efektów takich jak Black&White lub Sepia i usunięcia tzw. "czerwonych oczu". Wedle danych podanych przez producenta, fotografię w formacie 6x4" i rozdzielczości 300 dpi powinniśmy otrzymać po około minucie. Oczywiście urządzenie wyposażone zostało w slot kart pamięci (CF, SD, MMC, Memory Stick, xD-Picture). Obsługuje też standard PictBridge oraz technologie bezprzewodowe - IrDA, IrSimple i Bluetooth.

Selphy CP740 i CP750

Selphy CP740 i CP750

Model Selphy CP750 różni się od poprzednika nieco mniejszym wyświetlaczem (2 cale), brakiem możliwości dodawania efektów i przycinania zdjęć. Nie dysponuje on również możliwością zasilania z baterii oraz obsługą technologii IrDA i IrSimple.

Niestety ceny urządzeń nie zostały podane. Więcej na ich temat można znaleźć na stronie producenta.