Fotograficzny "czołg" Ricoha

Firma Ricoh poszerzyła swoją ofertę o nowy model aparatu cyfrowego - Caplio 500G wide. Urządzenie, podobnie jak jego poprzednik (model 400G wide), charakteryzuje się szerokokątnym obiektywem oraz niezwykle solidną obudową.

Caplio 500G wide ze względu na solidność konstrukcji (dysponuje on ogumowanym korpusem i specjalnymi zabezpieczeniami przycisków) powinien szczególnie zainteresować osoby bardzo aktywne i dużo podróżujące. Umożliwia on wykonywanie zdjęć w bardzo trudnych warunkach - podczas rzęsistego deszczu, dużego zapylenia i w niskiej temperaturze (-10 stopni C). To nie wszystko- można go również bez obawy zanurzyć pod wodę (do głębokości 1 m) lub upuścić na ziemię (z wysokości 1 m).

RICOH Caplio 500G wide

RICOH Caplio 500G wide

Aparat wyposażono w obiektyw umożliwiający 3-krotne przybliżenie w zakresie od 28mm do 85mm (odpowiednik ogniskowej w aparatach 35 mm). Urządzenie charakteryzuje się też szybkim czasem reakcji migawki (0,1 sekundy) oraz czasem rozruchu na poziomie 1,2 sekund (bez użycia lampy błyskowej). Nie należy się również martwić o jakość zdjęć po zmroku, gdyż zastosowano w nim flash o zasięgu 10 m.

Za rejestrację zdjęć odpowiedzialna jest matryca CCD o wymiarach 1/1,8 cala oraz rozdzielczości 8,13 milionów pikseli. Podgląd fotografii umożliwia 2,5-calowy amorficzny silikonowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 153 tys. pikseli, natomiast ich przechowywanie - wbudowana pamięć flash o pojemności 26 MB (oczywiście istnieje możliwość jej rozbudowy poprzez slot kart pamięci SD/MMC). Zastosowana bateria wielokrotnego ładowania powinna wystarczyć na wykonanie 400 zdjęć. Możliwe jest również zasilenie aparatu poprzez dwie baterie AA lub adapter AC. Całość zamknięta jest w obudowie o wymiarach 133 x 78,5 x 74 mm i waży 400 g (bez baterii, karty pamięci i paska). Komunikację z komputerem zapewnia złącze USB 2.0, natomiast przesyłanie zdjęć bezpośrednio do kompatybilnej drukarki - standard PictBridge.

Niestety cena urządzenia oraz dokładna data rozpoczecia sprzedaży nie są znane.

Więcej informacji: RICOH.