Fotografowanie po ciemku

W lipcu br. trafi na rynek nowy, 8-megapikselowy aparat cyfrowy point-and-shot firmy Olympus. Stylus 800 wyposażony jest w zoom kombinowany 15x (3x optyczny, 5x cyfrowy) zoom i 2,5 calowy wyświetlacz LCD o kącie widzenia do 160 stopni. Urządzenie może także nagrywać klipy wideo w formacie QuickTime.

Fotografowanie po ciemku

Aparat cyfrow Stylus 800 marki Olympus

Według producenta, zastosowane technologie - Bright Light Capture i HyperCrystal - pozwolą na wykonywanie dobrej jakości zdjęć zarówno w silnym jak i słabym świetle (nawet bez wykorzystania lampy błyskowej). Jest to możliwe dzięki bardzo wysokiej czułości (ISO 1600) i ulepszonemu automatycznemu nastawianiu ostrości. Użytkownik może również ręcznie ustawić czas preselekcji i dobór przysłony i wykonywac zdjęcia w trzech trybach kolorystycznych (B&W, Sepia i korekta "efektu czerwonych oczu").

Stylus 800 ma wymiary 104 x 58 x 33 mm i bez baterii waży 172 gramy. Z innymi urządzeniami komunikuje się poprzez złącza USB 2,0 i AV a współpracuje zarówno z Macami jak i pecetami wyposażonymi w Windows. Umożliwia także drukowanie zdjęć z pominięciem komputera (za pomocą technologii PictBridge).

Aparat ma trafić do sprzedaży w lipcu, a sugerowana przez producenta cena detaliczna wynosić będzie 449,99 USD.

Wiecej informacji: www.olympus.com