Fotokonkurs dla kibiców piłki nożnej

Firma Canon organizuje internetowy konkurs dla fanów futbolu. W okresie poprzedzającym piłkarskie Mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii, jak również w ich trakcie będzie można nadsyłać do galerii UEFA Canon Fan Foto zdjęcia piłkarskie, które wezmą udział w rywalizacji o wartościowe nagrody.

Zdjęcia o tematyce piłkarskiej publikować można w galerii Canon Fan Foto. Co ważne, każde zdjęcie dodane do galerii oznacza przekazanie przez sponsora jednego euro na konto Czerwonego Krzyża, a każdy głos oddany na umieszczoną w serwisie fotografię to dotacja w wysokości 50 eurocentów.

Autorom zdjęć najwyżej ocenionych przez internautów przypadną w udziale cyfrówki PowerShot SX100 IS (matryca 8 megapikseli, procesor Digic III, zoom optyczny 10x) - w sumie 14 urządzeń. Wyboru najlepszych zdjęć dokona też profesjonalne jury, złożone z ekspertów Canona oraz przedstawicieli agencji fotograficznej Getty Image. Pomiędzy 27 maja a 6 czerwca wybiorą oni 11 prac, których autorzy nagrodzeni zostaną lustrzankami cyfrowymi Canon EOS 450D oraz tzw. VIP-owskimi wejściówkami na mecz fazy grupowej turnieju (łącznie z przelotem i pobytem w hotelu).

Nagrodą główną konkursu jest udział w sportowej sesji fotograficznej razem z profesjonalnymi fotografami sportowymi, jaka będzie mieć miejsce przy linii boiska podczas "jednego z najciekawszych meczy mistrzostw" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Chodzi o spotkanie Austrii z Niemcami, choć dla polskich kibiców zdecydowanie ciekawszy z pewnością okaże się pojedynek polsko-niemiecki.

Nagroda (aparat PowerShot SX100 IS) czeka również autora zdjęcia najbardziej nietypowego zdjęcia, na którym pokazuje on bilet na dowolny mecz UEFA EURO 2008.

Konkurs trwa do 29 czerwca.

Więcej informacji: Canon Fan Foto


Zobacz również