Fotomontaż prosty jak nigdy

FunPhotor 2.5 to zabawne i łatwe w użyciu narzędzie do fotomontażu. Umożliwia w łatwy sposób umieszczenie swojej podobizny np. na banknocie studolarowym oraz pozwala na podmianę twarzy lub ciała. Wszystkie operacje, które w profesjonalnych edytorach graficznych zajmują kilkadziesiąt minut FunPhotor wykonuje w kilkanaście sekund. W czterech prostych krokach tworzymy w pełni ukończoną fotografię. Wraz z aplikacją otrzymujemy duży zestaw odpowiednio przygotowanych zdjęć.

Jeżeli nie jesteś zbyt zaawansowanym grafikiem, to opcje 'wielkich edytorów', takich jak Photoshop, raczej nie zachęcą do zabawy ze zdjęciami. Firma Zeallsoft postanowiła stworzyć narzędzie, które będzie proste w użyciu i zapewni zabawę całej rodzinie.

Krok pierwszy

W oknie programu należy wybrać zdjęcie, które będzie stanowiło przedmiot naszych działań edytorskich. Wraz z programem otrzymujemy zestaw zdjęć, które już są odpowiednio przygotowane do takiej operacji, tzn. wybrane jest miejsce na wklejenie innego obrazka. Do wyboru mamy znanych aktorów, super samochody, znane miejsca, przedmioty. Jeżeli chcemy zamienić głowy cioci i wujka możemy za pomocą prostych narzędzi (pędzel lub zaznaczanie) sami spreparować fotografię.

Krok drugi

Wklejamy w wybrane miejsce inną twarz, nową postać lub inny przedmiot.

Krok trzeci

Edytujemy wklejone zdjęcie przy pomocy intuicyjnych narzędzi - przybliżamy, obracamy oddalamy, ustawiamy kontrast, jasność, nasycenie. Kiedy jesteśmy zadowoleni z efektu, możemy przejść dalej lub zapisać gotowy projekt.

Krok czwarty

W ostatniej fazie możemy dodawać napisy.

Aplikacja obsługuje obrazy w formatach: BMP, JPEG, TIFF, PNG, GIF. Własne zdjęcia można importować do programu z aparatów cyfrowych, a gotowe projekty wysłać znajomym za pomocą poczty elektronicznej.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta. Pełna wersja programu kosztuje 29,95 USD. Zapraszamy do pobrania 10-dniowego dema z naszego serwisu.


Zobacz również