Fotoskładnica

Firma Canto oferuje kompletną linię produktów Cumulus do magazynowania danych cyfrowych dowolnych typów i łatwego nimi zarządzania. Od desktopowej wersji Single User, przez serwerową, do korporacyjnej Enterprise. Po drodze jest jeszcze nieco odmienna, przeznaczona do publikowaniu zbiorów w Internecie wersja Publishing Server Solution.

Cumulus 6 Single User to profesjonalny system klasy DAM (ang. Digital Assets Management) do zarządzania aktywami cyfrowymi, a w szczególności, multimedialnymi zasobami: grafik, zdjęć cyfrowych, sekwencji filmowych i animacji wideo (AVI, MPEG), dźwięków (MP3), layoutami, wzornikami, teksturami i niemal dowolnymi dokumentami. Do zapanowania nad rozrastającymi się w szybkim tempie aktywami niezbędny jest "wytrawny" program o katalogowo-rekordowej strukturze, z wydajnymi mechanizmami archiwizująco-bazodanowymi i precyzyjnymi kwerendami wyszukiwania <kwerendami> rekordów, kategoryzacją katalogów, obsługą zasobów, wymianą danych i - co dziś jest już koniecznie - z bezpośrednim publikowaniem na WWW. I taki właśnie jest Cumulus.

Gdy aktywa są już zgromadzone, Cumulus Single User staje się centralnym magazynem medialnym, który ty i twoja rodzina (lub współpracownicy) będziecie mogli podglądać, ustalać położenie, przeszukiwać, organizować, kopiować, przenosić, przyporządkowywać kategoriom lub w inny sposób manipulować zasobami. Funkcje przeglądania katalogów z miniaturami o definiowalnych parametrach, prezentacje typu custom slide-show, czytanie metadanych EXIF i IPTC (również zapis) czy możliwość oznaczania aktywów głosem z pewnością doceni wielu użytkowników, tak jak system rozszerzeń, tzw. Cumulus Options, udostępniający różne specjalizowane funkcje poszczególnym wersjom. Na przykład wtyczka Cumulus WebAlbum zapisze wybrane rekordy zdjęć jako gotową (opartą na statycznym HTML-u) galerię WWW wyposażoną w miniaturki oraz aktywne odsyłacze do aktywów oryginalnych. Wersja myCumuls różni się od Cumulus Single User tylko mniejszą liczbą rekordów (<4000) i jednoczesną obsługą dwóch tzw. katalogów, co w domu powinno wystarczyć.

W pracy idealnym rozwiązaniem dla grupy roboczej będzie obsługujący standard ODBC Cumulus Workgroup Edition, dzięki któremu wszyscy członkowie grupy (klienty Mac OS X i/lub Windows) mają uprawnienia dostępu (TCPI/P w architekturze klient-serwer) do scentralizowanych aktywów i katalogów.

Cena 69,95 USD (wersja 6.0.3 Single User), upgrade 49,95 USD

http://www.canto.com


Zobacz również