Foursquare - użyteczna geo-społeczność

Androidowa aplikacja Foursquare daje użytkownikowi możliwość włączenia się w geolokalizacyjną zabawę. Melduj się, zdobywaj punkty i informuj innych o ciekawych miejscach w okolicy.

Foursquare

Język: angielski

Wersja Androida: od 1.6

Producent: foursquare

Strona: www.foursquare.com

Cena aplikacji: bezpłatna

Ocena redakcji: 5/5

Foursquare to zupełnie inne podejście do tematu społeczności. Dostępna wprost z Android Market aplikacja ustala pozycję na podstawie GPS-u i pozwala na integrację z innymi użytkownikami. Można potwierdzać obecność w danym miejscu, dzięki czemu znajomi wiedzą, gdzie jesteśmy, i mogą do nas łatwo dołączyć.

Aplikacja Foursquare umożliwia dopisywanie komentarzy w danych miejscach. Oznacza to, że można dowiedzieć się, np. jakie dania polecają inni użytkownicy w odwiedzanej przez nas restauracji. Aplikacja udostępnia ciekawą formę zabawy społecznościowej. Istnieje możliwość zdobywania różnych odznak za wykonywanie zadań, np. odwiedzenie określonej liczby miejsc lub też dodanie ich do bazy.

Zobacz również:

  • Aplikacja Lidl - co daje? Czy warto instalować? Sprawdziliśmy korzyści
  • Kiedyś słaba kopia, teraz świetny wybór. Oto dlaczego MIUI jest nakładką na Androida dla Ciebie

Istnieje również możliwość otrzymania statusu gospodarza w miejscu często przez nas odwiedzanym. Niestety, program dopiero zdobywa popularność w Polsce, przez co baza miejsc i opisów jest zadowalająca jedynie w dużych miastach. Na szczęście każdy użytkownik może w wygodny i łatwy sposób dodawać nowe lokalizacje.

Temat checkowania / meldowania poprzez smartfony poruszyliśmy szerzej w artykule: Checkowanie/Meldowanie - przedstawiamy mobilne trendy (cz. I). Zapraszamy do lektury!