Fox Film: doceniamy zabezpieczenia Blu-ray

Studio filmowe Fox Film Entertainment nie planuje wydawania filmów w formacie HD DVD. Zdaniem jego przedstawicieli, tzw. wojna formatów została już rozstrzygnięta - wygrał ją wspierany przez Fox Film standard Blu-ray. "Jednym z podstawowych atutów BR jest rozbudowany system ochrony przed nieautoryzowanym kopiowaniem" - tłumaczy James Gianopulos z zarządu studia.

Deklaracja przedstawiciela Fox Film jest komentarzem do decyzji dwóch innych hollywoodzkich koncernów filmowych - Warner Bros oraz Paramount - które zdecydowały się na wydawanie swoich filmów w obu standardach - zarówno Blu-ray, jak i HD DVD. Szerzej pisaliśmy o tym w tekstach "Warner w dwóch formatach" oraz "Paramount - okrakiem na barykadzie".

James Gianopulos z Fox Film powiedział, iż jego zdaniem rozpoczęta kilkanaście miesięcy temu "wojna formatów" (walka toczyła się o miano "następcy DVD") została już rozstrzygnięta i wygrał ją wspierany przez koncern Sony format Blu-ray (głównie dzięki wyposażeniu w jego obsługę konsoli PlayStation 3). Przedstawiciel koncernu podkreślił również, że dla branży filmowej niebagatelnym argumentem za wykorzystaniem Blu-ray były rozbudowane systemy zabezpieczenia zawartości przed nieautoryzowanym kopiowaniem. "Sądzimy, że Blu-ray oferuje nie tylko wspaniałą technologię multimedialną, ale także doskonałe zabezpieczenia" - powiedział Gianopulos.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że zabezpieczenia płyt Blu-ray przez wielu ekspertów uważane są za zbyt restrykcyjne. Głos w tej sprawie zabrał kilka tygodni temu koncern HP - zapowiedział, że jeśli firmy rozwijające Blu-ray nie zdecydują się na wyposażenie standardu w bardziej przyjazne dla użytkowników systemy zabezpieczające, to HP rozważy wsparcie konkurencyjnego formatu - HD DVD (pisaliśmy o tym w tekście "Tarcia w obozie Blu-Ray").


Zobacz również