Foxconn opóźnia otwarcie fabryk do odwołania

Co z produkcją iPhone'a? Czy wkrótce czekają nas problemy z dostępnością?

Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy, że Foxconn zamyka swoje fabryki. Firma ta jest głównym wytwórcom sprzętu dla Apple z iPhone'm na czele. W związku z pandemią koronawirusa, który wybuchł w Chińskim Wuhan zarząd Foxconn podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu produkcji i zamknięciu fabryki.

Foxconn opóźnia otwarcie fabryk do odwołania

Źródło: apple.com

Włodarze Foxconn'a poinformowali 4 lutego 2020 roku, że fabryka zostaje zamknięta na tydzień. Wszystko w trosce o pracowników oraz zgodnie z najnowszymi przepisami dotyczącymi zwalczania epidemii wirusa wydanymi przez chiński rząd. Niestety najnowsze informacje wskazują, że fabryka nie zostanie otwarta ponownie w poniedziałek 10 lutego 2020 roku.

Do najnowszej notatki na temat planów dotyczących otwarcia fabryki Foxconn dotarł Bloomberg News. Dziennikarze informują, że Foxconn nie otworzy swoich fabryk zgodnie z planem. Według 9to5Mac również sklepy Apple w Chinach nadal pozostaną zamknięte. Apple jako jedna z pierwszych firm technologicznych zamknęła swoje placówki dla klientów na terenie Chin. Obecnie jedynym sposobem na zakup sprzętu od Apple w Chinach jest sklep Apple Online Store. Na podobną decyzję finalnie zdecydował się również Samsung, który początkowo planował wprowadzić zaostrzone normy dotyczące bezpieczeństwa.

Zgodnie z raportem Bloomberga, który powołuje się na źródła bliskie pracowników fabryki Foxconn spółka Hon Hai Precision Indistry Co. nie otworzy swoich placówek w poniedziałek. Pracownicy Foxconn nadal pozostaną w domach i mają stosować się do przestrzegania wszystkich zaleceń przekazanych przez Chin, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Pracownicy zostali poinstruowani, aby czekać na dalsze informacje, kiedy fabryka w Shenzhen zostanie ponownie otwarta. Również druga z fabryk Foxconn zlokalizowana w Zhengzhou prawdopodobnie nie będzie otwarta w poniedziałek. Od Wuhan - miejsca, gdzie wybuchła epidemia kornawirusa dzieli ją około 500 kilometrów.

Foxconn nie podaje żadnych oficjalnych informacji na temat tego, kiedy fabryki zostaną ponownie otwarte.

Źródło: phonearena.com