Foxconn potwierdza - fabryka przygotowana na produkcję iPhone'a 12

Foxconn informuje, że zwiększył zatrudnienie, aby zabezpieczyć produkcję iPhone'a 12.

Nowy raport od Nikkei przekazuje, że przedsiębiorstwo odpowiedzialne za produkcję sprzętu firmy Apple - Foxconn zwiększyło zatrudnienie, aby zaspokoić sezonowy popyt. Wszystko wskazuje na to, że Foxconn odzyskał równowagę po zamknięciu części fabryk w związku z wybuchem pandemii koronawirusa.

Foxconn potwierdza - fabryka przygotowana na produkcję iPhone'a 12

Źródło: macworld.com

Foxconn zapewnia, że jest przygotowany na uruchomienie masowej produkcji iPhone'a 12, który pojawi się w sklepach we wrześniu tego roku.

Zobacz również:

  • Tanie AirPods Lite jeszcze w tym roku? iOS 16.4 skrywa więcej, niż myślimy
  • iPhone 15 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [22.03.2023]

Raport informuje, że:

Tajwański Foxconn, czołowy monter iPhone'ów, powiedział, że zapewnił wystarczającą liczbę pracowników, aby zaspokoić "sezonowy popyt" we wszystkich głównych chińskich zakładach, podkreślając stałą poprawę sytuacji po niedoborze siły roboczej spowodowanym przez nową epidemię wirusa COVID-19 na kontynencie. Firma wydała oświadczenie w niedzielę wieczorem, w którym stwierdziła, że cele rekrutacyjne zostały osiągnięte.

Oczekuje się, że produkcja iPhone'a 12 wejdzie w szczytową fazę na początku lipca, aby zaspokoić popyt, który powstanie na przełomie września i października po oficjalnej premierze kolejnej generacji iPhone'a.

Raport donosi również, że w lutym oraz marcu 2020 roku zakłady Foxconn produkowały o połowę mniej, niż normalnie, więc firma potrzebuje jeszcze sporo czasu, aby nadrobić straty, jakie spowodował koronawirus i wyjść na prostą.

Informacje przekazane przez Nikkei są zgodne z zeszłotygodniowymi doniesieniami Bloomberga. Portal wskazywał, że pomimo znacznych opóźnień premiera iPhone'a 12 nie jest w żaden sposób zagrożona.

W chwili obecnej sprawa jest dynamiczna, ponieważ Apple posiada dostawców w różnych częściach świata. Część z nich nadal boryka się z przestojami związanymi wybuchem pandemii koronawirusa.

Ostatecznie, Foxconn zgłasza pełną gotowość do produkcji iPhone'a 12, ale aby wszystko odbyło się zgodnie z planem Apple musi zapewnić odpowiednią ilość podzespołów.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11

Źródło: 9to5mac.com