Foxconn testuje Apple iPhone'a 6 z szafirowym szkłem

Serwis Apple Daily twierdzi, że firma Foxconn zmontowała już podobno 100 prototypowych iPhone'ów wyposażonych w chroniące ekran szafirowe szkło.

W tym roku czeka nas premiera nowego iPhone'a (być może nawet dwóch modeli), który, jak wskazują dotychczasowe doniesienia, z pewnością nie będzie jedynie odświeżoną wersją poprzednika, ale w pełni zasługiwać ma na miano smartfona kolejnej generacji.

Wśród spekulacji na temat iPhone'a 6 (mówi się także o iPhone'ie Air) przewijały się również informacje na temat możliwości szerszego wykorzystania przez Apple szafirowego szkła, które stosowane jest obecnie w niektórych elementach modelu iPhone 5S (np. soczewki aparatu). O tym, że faktycznie tak może być świadczą niedawne potężne inwestycje w sprzęt obecnych dostawców szkła szafirowego, firm Synopsys i Bern Optics, oraz plany Apple związane z wybudowaniem w Arizonie własnej fabryki zajmującej się produkcją szafirowych elementów optycznych.

Zobacz również:

  • Nowy MacBook Pro już jest. Sprawdź, gdzie go zamówisz!
  • Sprawa sądowa Apple – bateria w iPhonie 6 wybuchła!
  • Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?

Szafirowe iPhone'y już są?

Dzisiaj pojawiły się kolejne doniesienia potwierdzające "szafirowe" zamiary amerykańskiej firmy. Ich autorem jest serwis Apple Daily, który twierdzi, że Foxconn zbudował już podobno 100 prototypowych, przeznaczonych do testów iPhone'ów, których ekrany zostały zabezpieczone ogromnie wytrzymałym szafirowym szkłem. Jeżeli jest to prawdą, firma Corning, twórca szkła Gorilla Glass, z pewnością ma poważne powody do niezadowolenia.