Foxconn zastąpi pracowników milionem robotów

Firma Foxconn poinformowała, że w ciągu najbliższych trzech lat zastąpi część swoich pracowników armią składającą się z miliona robotów.

Niedawno doszło do wybuchu w jednym z zakładów firmy Foxconn

Niedawno doszło do wybuchu w jednym z zakładów firmy Foxconn

Polecamy:

Zobacz też:

Foxconn to firma produkująca m.in. części do iPhone’a i . Obecnie podczas produkcji korzysta z możliwości 10 000 robotów. W przyszłym roku zamierza jednak tę liczbę zwiększyć do poziomu 300 000, zaś w ciągu najbliższych trzech lat do miliona sztuk.

Roboty będą wykorzystywane do prostych czynności takich jak zgrzewanie, które wykonywane obecnie są przez ludzką siłę roboczą. Dzięki tej inwestycji Foxconn ma nadzieję na obniżenie kosztów produkcji oraz poprawienie wydajności.

Obecnie firma Foxconn zatrudnia w swoich chińskich fabrykach aż milion pracowników produkując sprzęt nie tylko dla Apple, ale również dla takich firm jak Motorola i Hewlett-Packard. Warto tutaj jednak przypomnieć, że wcześniej bywała ona w ogniu krytyki ze względu na panujące w jej zakładach fatalne warunki pracy. W poprzednim roku doszło nawet do fali samobójstw młodych osób zatrudnionych w fabryce zlokalizowanej w Shenzhen, zaś niedawno do tragicznego w skutkach wybuchu, w wyniku którego zginęły trzy osoby, natomiast kolejne piętnaście zostało rannych.