Free Record Shop - duński iTMS

Sieć duńskich sklepów muzycznych 'Free Record Shop', wystartowała z własnym internetowym serwisem, z którego można zakupić i pobierać pliki muzyczne. Free Record Shop działa obecnie w Holandii, Belgii i Luksemburgu, z planami ekspansji na rynek norweski oraz fiński.

Free Record Shop - internetowy sklep muzyczny

Free Record Shop - internetowy sklep muzyczny

W zasobach Free Record Shop znalazło się 250 tysięcy utworów zakodowanych w formacie WMA i zabezpieczonych systemem DRM. Cena każdego z plików waha się w granicach od 0,89 do 1,19 EUR. Jak obiecują przedstawiciele serwisu, do końca roku biblioteka dostępnych piosenek ma się powiększyć do 500 tysięcy plików. Liderem w tej kwestii nadal jednak pozostaje iTunes Music Store, którego amerykański oddział powiększył ostatnio swoje zasoby do 1 miliona plików. To, co zdaniem przedstawicieli Free Record Shop, ma odróżniać sklep od innych europejskich serwisów, to możliwość zamawiania tradycyjnych płyt CD oraz DVD.

Wraz z zaistnieniem amerykańskich gigantów (iTunes Music Store, Napster, Connect) na rynku europejskim (do tej pory jedynie w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji), sektor zakupów cyfrowej muzyki na Starym Kontynencie zaczyna nabierać wyraźniejszych kształtów. Przedstawiciele koncernu Apple nie chcą na razie zdradzić szczegółowych planów ekspansji iTunes Music Store, przyznając jednocześnie, że już jesienią będą mogli z niego skorzystać także mieszkańcy innych regionów Europy.

Więcej informacji: Free Record Shop