Free to Play, czyli film o e-sporcie i Dota 2 dostępny za darmo na Steam

Valve postanowiło przybliżyć temat e-sportu szerszej publice. Na platformie Steam pojawił się film o tytule Free to Play, który opowiada o trzech profesjonalnych graczach w Dota 2. Dokument udostępniony został bezpłatnie i można obejrzeć go za pośrednictwem platformy Steam. Dobrą wiadomością jest obecność polskich napisów.

E-sport to rosnący fenomen na skalę światową. Gracze biorą udział w ligowych rozgrywkach jeżdżą po całym świecie, a ich zmagania potrafią przyciągnąć wielotysięczną publiczność. Ostatnim e-sportowym wydarzeniem w naszym kraju były finały Intel Extreme Masters 2014 (League of Legends, Counter Strike GO, Starcraft 2), które odbyły się w Katowickim Spodku w ubiegły weekend.

Na świecie jest jednak znacznie więcej imprez tego typu, a także więcej gier, które są areną zmagań profesjonalnych graczy. Duży udział w rozwoju e-sportu ma Valve, a jedną z gier, które facynują milionów graczy i kibiców, jest popularna Dota 2. Twórcy platformy Steam w ramach popularyzacji gry i samego zjawiska postanowili przybliżyć temat e-sportowych rozgrywek wszystkim chętnym poprzez przygotowanie filmu dokumentalnego.

Zobacz również:

  • Jaxon, czyli wiadomości esportowe od Samsunga
  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
  • Elex 2 - zwiastun, premiera, przedsprzedaż, fabuła. Sprawdź, co wiemy [30.11.2021]
Free to Play, czyli film o e-sporcie i Dota 2 dostępny za darmo na Steam

Film został nazwany Free to Play i trafił bezpłatnie na platformę Steam, gdzie można go obejrzeć w wersji z polskimi napisami. Bohaterowie filmu to trzech graczy skupiających się na Dota 2. To już nie tylko pasjonaci poświęcający swój wolny czas na doskonalenie umiejętności, tylko zawodnicy z prawdziwego zdarzenia, którzy swojej ulubionej grze poświęcają cały czas. Film kręcony był trzy lata temu podczas zawodów The International 2011, które odbyły się podczas targów Gamescom w Kolonii.