FreeFileSync - pracuj spokojnie, pliki synchronizują się w tle

FreeFileSync to aplikacja z otwartym kodem źródłowym, której zadaniem jest pomoc użytkownikowi podczas synchronizacji plików. Jako że zużywa niewielkie zasoby RAM, może działać w tle, nie zakłócając używania systemu.

FreeFileSync synchronizuje pliki na podstawie wybranego przez użytkownika parametru - może być to data lub rozmiar. Działanie programu obejmuje również podfoldery. Co ważne i w niektórych sytuacjach dosłownie "ratuje życie" - aplikacja rozpoznaje foldery, których nazwy zostały zmienione oraz wykrywa uszkodzone pliki i proponuje ich usunięcie. W przypadku znalezienia tego typu plików użytkownik otrzyma raport na ich temat.

FreeFileSync posiada wyłącznie przydatne w praktyce funkcje, dzięki którym szybko wykonamy synchronizację. Nie ma tu żadnych zbędnych opcji, które zaśmiecałyby interfejs. Opcje te obejmują także wykluczenie wskazanych plików oraz możliwość używania makr. Program działa na Windowsie, Linuxie i Mac OS X. Nie stanowi dla niego problemu współpraca z pamięciami zewnętrznymi oraz obsługa plików większych niż 4 GB. Najnowszą wersję, oznaczoną numerem 6.8, można pobrać TUTAJ.