Freezer 7 LP, czyli chłodzenie typu Low Profile

Freezer 7 LP to oznaczenie najnowszego coolera CPU firmy Arctic Cooling. Urządzenie, ze względu na niską wysokość, przeznaczone jest przede wszystkim do zastosowania w charakteryzujących się małymi wymiarami obudowach.

Dzięki specjalnej konstrukcji nowy cooler firmy Arctic Cooling - Freezer 7 LP - charakteryzuje się niewielką wysokością wynoszącą zaledwie 42 mm (pozostałe wymiary - 109 x 108 mm) oraz małą wagą niewiele przekraczającą 260 gramów. Urządzenie dzięki temu może z powodzeniem być montowane w charakteryzujących się niewielkimi wymiarami komputerach typu HTCP.

Arctic Cooling Freezer 7 LP

Arctic Cooling Freezer 7 LP

Sprzęt korzysta z dwóch miedzianych ciepłowodów oraz radiatora składającego się z 40 aluminiowych blaszek. Na górze zamontowano 80-milimetrowy wentylator obracający się z prędkością 600 - 2000 obrotów na minutę (systemem PWM dopasowuje prędkość wiatraka do temperatury procesora), natomiast wśród obsługiwanych procesorów znalazły się układy Intela korzystające z podstawki LGA 775 i cechujące się współczynnikiem TDP do 90 W.

Urządzenie zostało objęte 6-letnią gwarancją i wycenione na prawie 18 euro.

Więcej informacji: Arctic Cooling