Freezer XTREME: nowe chłodzenie od Arctic Cooling

Freezer XTREME to najnowszy, "ekstremalnie wydajny", system chłodzenia CPU firmy Arctic Cooling. Urządzenie przeznaczone jest do współpracy z procesorami Intela i AMD cechującymi się TDP sięgającym 160 W.

Zestaw Freezer XTREME - przeznaczony przede wszystkim dla overclockerów - cechuje konstrukcja, którą producent określił jako Twin Tower. Cooler korzysta bowiem ze składającego się z 102 aluminiowych żeberek radiatora w kształcie dwóch wież, przez które przechodzą cztery miedziane ciepłowody połączone z miedzianą podstawą (została ona fabrycznie pokryta pastą MX-2). Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie ma chłodzić nie tylko procesor ale również pamięć RAM, mostek północny oraz regulatory napięcia.

Freezer XTREME

Freezer XTREME

Wewnątrz pracuje 120-milimetrowy wentylator, którego łopatki obracają się z prędkością od 800 do 1500 obrotów na minutę (reguluje je funkcja PWM zapewniając maksymalny przepływ powietrza na poziomie 35,7 CFM / 60,7 m3/h) i - jak deklaruje producent - generują niewielki hałas. Sprzęt mierzy 130 x 100 x 131 mm, waży 608 gramów i przeznaczony jest do chłodzenia procesorów Intela (Socket LGA 775) i AMD (Socket AM2+, AM2 i 939) charakteryzujących się współczynnikiem TDP sięgającym 160 W.

Freezer XTREME został objęty 6-letnią gwarancją i wyceniony na prawie 26 euro. Więcej na jego temat można znaleźć na witrynie producenta.