Frenzy - system dla administratora

W Internecie pojawiło się już trzecie wydanie Beta systemu Frenzy. Jest to system w postaci LiveCD bazujący na dystrybucji FreeBSD. Jego wyjątkowość polega na aplikacjach w nim zawartych.

Frenzy - system dla administratora

Maskotka dystrybucji

Frenzy został zaprojektowany z myślą o zaawansowanych użytkownikach, którzy pragną przetestować swój sprzęt również na platformie *niksowej. Dystrybucja zawiera oprogramowanie do testowania wszystkich komponentów komputera, tworzenia kopii zapasowych stanu partycji, wyszukiwania błędów w systemie plików i analizowania sieci.

Wersja 1.1 Beta 3 należy do ostatnich wydań niepublicznych nowej edycji systemu. Z dystrybucji zostanie usuniętych większość aplikacji użytkowych, ponieważ nie są one związane w żaden sposób z przeznaczeniem projektu. Zlikwidowana również zostanie funkcja instalacji na dysku twardym. Zoptymalizowano za to wykorzystanie pamięci operacyjnej w sesji Live, co zaowocowało znacznym zwiększeniem wydajności systemu. Co więcej, system od teraz wspiera moduły rozszerzeń Frenzy Extension Modules, dzięki którym można samemu dodać aplikacje do obrazu płyty z dystrybucją. Więcej informacji można odnaleźć na stronie projektu.