FrogPad Bluetooth iFrog

Klawiatury komputerów coraz częściej wyposażane są w przyciski multimedialne i internetowe, które mają ułatwiać pracę z komputerem.

Klawiatury komputerów coraz częściej wyposażane są w przyciski multimedialne i internetowe, które mają ułatwiać pracę z komputerem.

FrogPad Bluetooth iFrog
Niestety, do pisania w dalszym ciągu potrzeba dwóch rąk. Futurystyczna klawiatura FrogPad o niewielkich rozmiarach (15 x 10 cm) pozwala pisać tylko jedną ręką.

Do obsługi trzech wierszy klawiszy używane są trzy środkowe palce. Ponieważ na klawiaturze jest tylko 15 klawiszy, każdy z nich ma wiele funkcji oznaczanych kolorami. Na dole znajduje się pięć klawiszy modyfikatorów, które umożliwiają wprowadzanie mniej popularnych liter (takich jak Q i X) oraz znaków specjalnych i cyfr.

Producent twierdzi, że już po kilkunastu godzinach treningu można pisać z szybkością około 40 słów na minutę (oczywiście dotyczy to głównie języka angielskiego). W naszych testach okazało się jednak, że dość trudno osiągnąć taki wynik, co jest spowodowane głównie niewygodną obsługą klawisza Symbol, który często wymaga podwójnego lub potrójnego naciśnięcia.

Kosztujące 176 USD urządzenie działa z każdym komputerem wyposażonym w Bluetooth, aczkolwiek dostępny jest także model USB, który kosztuje o sześć dolarów mniej. Nowe baterie powinny zasilać klawiaturę przez co najmniej tydzień codziennej pracy.

Kupić, nie kupić

Klawiatura iFrog stanowi raczej ciekawostkę i chyba nie zastąpi tradycyjnej, pełnowymiarowej klawiatury. Jeśli jednak masz mało miejsca na biurku lub nie możesz pisać za pomocą obu rąk, możesz zastanowić się nad tą propozycją.

Produkt: FrogPad Bluetooth iFrog

Producent: FrogPad

Cena brutto: 176 USD (Bluetooth), 170 USD (USB)

Konkurenci: Brak

Kontakt: http://www.frogpad.com