From Dust ukaże się na PC oraz konsole Xbox 360

Ubisoft ogłosiło, że From Dust wyjdzie jednocześnie na PC oraz Xboksa 360. Tytuł jest strategią z elementami gry przygodowej, stworzoną przez Erica Chahi - znanego przede wszystkim z Another World.

From Dust

From Dust

Ubisoft ogłosiło datę premiery From Dust. Tytuł ukaże się 27 lipca i będzie dostępny dla posiadaczy komputerów osobistych oraz właścicieli Xboksa 360.

From Dust ma być dostępne w ramach Xbox Live Summer of Arcade. Jak dotąd nie przewidziano premiery gry na PlayStation 3.

From Dust to świat prymitywnych plemion, żyjących na dziewiczych terenach. Plemię, którym dowodzimy utraciło swoją pamięć i żyje bardzo prosto. Dzicy są pozbawieni kultury, historii, tradycji i cywilizacji. Na domiar złego, co chwila nękają ich klęski żywiołowe. Jedyną szansą na przetrwanie jest rytuał Breath - jedyne co pamiętają. Jest to tajemnicza czarna kula z ognistym ogonem, potrafiącą zmieniać otoczenie. Ma ona formę czarnej kuli z jasnym, połyskującym ogonem komety i w praktyce pełni funkcję kursora.

Gracze mogą manipulować mocą Breath na różne sposoby. Dla przykładu, dobrze stworzone tsunami, jest w stanie ugasić pożar, jednocześnie nie niszcząc wioski.

From Dust będzie dostępny poprzez Xbox Live Arcade, platformę Steam oraz przez elektroniczny sklep firmy Ubisoft. Gra ma kosztować odpowiednio 1200 punktów Microsoftu lub 54,90 zł.

Poniżej prezentujemy filmik, który przedstawia From Dust...