FronPage 10 już niedługo

Microsoft udostępnił drugą wersję beta programu FrontPage 10, służącego do tworzenia witryn internetowych.

Rozpoczęły się już testy kolejnej wersji beta aplikacji FrontPage 10. Ostateczna wersja programu znajdzie się w kolejnym wydaniu pakietu Office, który to pojawi się na rynku w połowie przyszłego roku. Według oświadczenia producenta w opracowywanej właśnie wersji znajdzie się wiele narzędzi, ułatwiających i automatyzujących budowę oraz obsługę witryny sieciowej.

Wśród ułatwień ma znaleźć się m.in. funkcja Photo Gallery, dzięki której użytkownik będzie mógł z łatwością publikować zdjęcia. Inną nowością będzie łatwe korzystanie z gotowych wzorców dla wielu rodzajów witryn, w których to użytkownicy będą mogli zmieniać większość elementów według własnego uznania. Zdaniem przedstawicieli Microsoftu, ma to zdecydowanie przyspieszyć budowę prostych stron WWW.

Kolejną innowacją w stosunku do poprzednich wersji programu będą wbudowane proste narzędzia umożliwiające prowadzenie statystyk oglądalności strony. Dzięki nim administrator będzie mógł zapoznać się z listą najczęściej oglądanych podstron bądź też pozna adresy, z których odwiedza go najwięcej internautów. W oświadczeniu firmy z Redmond znalazło się też stwierdzenie, że dzięki połączeniu możliwości FrontPage 10 i będącej także w stadium testów aplikacji SharePoint możliwe będzie budowanie stron WWW przez grupy robocze.


Zobacz również