Frontier Developments wydaje Elite: Dangerous – Powerplay

Frontier Developments wydaje dzisiaj trzecią i dotychczas najobszerniejszą aktualizację do kosmicznej epopei Elite: Dangerous. Darmowy update o nazwie Powerplay zawiera nowe statki, więcej funkcji oraz zupełnie nowe możliwości strategiczne w galaktyce Elite: Dangerous.

W Powerplay gracze mogą przyrzec lojalność jednemu z wielu galaktycznych mocarstw i przyłączyć się do walki o międzygwiezdne podboje i kontrolę. Gracze mogą prowadzić strategię wybranej przez siebie frakcji, podejmować się misji specjalnych, przybliżających ich do wspólnych celów i tym samym zdominować galaktykę. W nagrodę czekają cenne perki, podniesienie reputacji oraz wyjątkowe wyposażenie statków dla frakcji. Każda aktywność w Powerplay będzie mieć bezpośredni i widoczny wpływ na układ wpływów w galaktyce.

Nowa warstwa strategiczna w Powerplay ulepsza i łączy się z każdym aspektem gry w Elite: Dangerous i jest jednym z filarów aktualizacji, która przynosi ze sobą setki innych ulepszeń i nowych funkcji, a w tym: udoskonalony system misji z nowymi celami oraz nowymi możliwościami rozgrywki; trzy nowe statki: Lakon Diamondback Scout, Lakon Diamondback Explorer i Imperial Courier; drony do gromadzenia ładunku, handlu paliwem i poszukiwań surowców. Pojawiają się także: nowy newsfeed GalNet, dostępny bezpośrednio w interfejsie pilota statku, miejsca wysokiej i niskiej intensywności wydobycia surowców, zwiększających ryzyko, ale też potencjalne korzyści oraz nowe wydobywalne surowce.