Frontlines: Fuel Of War w sklepach

Firma CD Projekt poinformowała o rodzimej premierze gry Frontlines: Fuel Of War. Już teraz wiadomo również, że lada dzień na półki sklepowe zawita specjalna edycja shootera.

Frontlines: Fuel Of War to klasyczny shooter autorstwa studia Kaos Studios. Ekipa producenta to głównie programiści związani z Trauma Studios (autorzy m.in. moda do Battlefield p.t. Desert Combat), R&D Team (zespół tworzący Battlefield 2) oraz grami takimi jak FEAR, Medal of Honor i Doom 3.

Fabuła Frontlines: Fuel Of War ogniskuje się wokół konfliktu, do którego ma dojść w roku 2024. Dynamika rozwoju światowej gospodarki doprowadza wreszcie do kryzysu energetycznego. Skutki są opłakane: światowe giełdy pogrążają się w chaosie, banki stają się niewypłacalne, skażenie środowiska przekracza wszelkie dopuszczalne granice. Dawne, zapomniane już waśnie zaczynają narastać w gwałtownym tempie. Wreszcie dochodzi do globalnego konfliktu między Koalicją Zachodnią (USA i państwa UE) i Sojuszem Czerwonej Gwiazdy (Rosja i Chiny). Gracz oczywiście trafia w sam środek wojennej zawieruchy.

Autorzy gry zapowiadają, że tytuł łączy w sobie najlepsze cechy takich hitów jak Call of Duty czy Battlefield 2. Innowacją ma być wprowadzenie stref walki, których zdobycie powoduje przesuwanie się linii frontu.

Niewątpliwym atutem gry jest rozbudowany tryb multiplayer, w którym nawet 64 graczy walczy na dużych, otwartych mapach. Broni i pojazdów w grze jest ponad 60 (m.in. czołgi, śmigłowce, samoloty i inne). Zabicie wroga zawsze kończy się zdobyciem punktów doświadczenia i z czasem awansem postaci.

Gra powstała na silniku Unreal Engine 3 i oferuje wszelkie fajerwerki graficzne znane z innych pozycji FPS.

Frontlines: Fuel of War dostępna jest w sklepach w polskiej, kinowej wersji językowej, w cenie 99,90 złotych za edycję standardową oraz 129,90 złotych za edycję specjalną.


Zobacz również