FrostWire - jest już beta

FrostWire, open source'owy klient P2P - odpowiednik LimeWire - jest już dostępny w wersji beta. Aplikacja oparta jest na silniku LimeWire 4.9.33. Mogą ją pobrać użytkownicy systemów operacyjnych Linux, Mac OS i Windows.

FrostWire - interfejs klienta

FrostWire - interfejs klienta

Przypomnijmy, że w wyniku nacisków ze strony RIAA, autorzy LimeWire ogłosili, że przyszłe wersje tego klienta będą uniemożliwiać wymianę pirackich kopii plików dzięki wprowadzeniu odpowiednich zmian w kodzie. Na początku października społeczność open source, a przynajmniej niektórzy jej przedstawiciele, zaangażowała się w stworzenie alternatywy dla tego popularnego programu. Beta edycja FrostWire potwierdza tym samym wcześniejsze doniesienia, że pierwsze wersje tego klienta będą bardzo podobne do jego poprzednika.

Twórcy aplikacji twierdzą, że celem ich pracy jest zapewnienie użytkownikom płynnego przejścia z jednego klienta do drugiego tak, aby wyeliminować konsekwencje umieszczenia w LimeWire kodu blokującego wymianę plików nielicencjonowanych i filtrującego materiały krążące po sieci Gnutella. Wersja beta FrostWire'a ponadto ma nie wyświetlać żadnych okienek pop-up czy też tzw. "nag-screens", czyli okien pojawiających się przy starcie i w trakcie pracy programu niezarejstrowanego lub nierejestrowalnego, np. dema.

Program dostępny jest w trzech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej i francuskiej, jednak na stronie projektu FrostWire można również znaleźć informacje w języku polskim.


Zobacz również