Frugalware Linux 0.8 - system dla entuzjastów trybu tekstowego

Nareszcie pojawiła się edycja 0.8 Kalgan systemu Frugalware. Od czasu wersji RC usprawniono wiele aspektów dystrybucji, lecz nowych funkcji nie przybyło.

Frugalware Linux 0.8 - system dla entuzjastów trybu tekstowego

Frugalware 0.8

Frugalware Linux to stosunkowo nowa dystrybucja (pierwsza wersja została wydana w listopadzie 2004 roku). Twórcy, tworząc projekt Frugalware, mieli zamiar stworzyć nowoczesną platformę o podobnych zastosowaniach, co zasłużona rodzina systemów Slackware. Z tego powodu również, Frugalware Linux jest przeznaczony dla osób, które nie boją się trybu tekstowego. Na płycie instalacyjnej można odnaleźć trzy środowiska graficzne GNOME, KDE i XFCE wraz z menedżerem okien Fluxbox. Twórcy podkreślają, iż w repozytoriach znajdują się również odpowiednie pakiety komponentów powłoki graficznej Enlightenment DR17.

Finalna wersja 0.8 Kalgan znacznie różni się od edycji 0.7. Twórcy podaja, iż liczba usprawnień sięga prawie 4000, lecz pojedynczo są one niemal nieodczuwalne. Cały system zaś prezentuje się obiecująco. Frugalware korzysta teraz z jądra 2.6.24.3 i środowisk graficznych KDE 3.5.9, GNOME 2.20 i Xfce 4.4.2. Pojawiło się nowe narzędzie graficzne o nazwie FUN zarządzające automatycznymi aktualizacjami komponentów systemu. Oczywiście oprócz tego prawie wszystkie aplikacje domyślne zostały zaktualizowane.

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.