Fruit Ninja - hit ze smartfonów trafi na Kinecta

Produkcja studia Halfbrick to prosta i wciągająca gra, która zrobiła furorę na platformie mobilnej i doczekała się nawet klonów naśladujących jej mechanikę rozgrywki. Teraz producent Fruit Ninja postanowił wkroczyć na nowe terytorium i przygotował wersję gry dla konsoli Xbox z kontrolerem Kinect.

Naszym zadaniem w grze Fruit Ninja jest siekanie mieczem spadających owoców, co na smartfonach i tabletach wykonujemy przejeżdżając palcem po ekranie dotykowym. Na Xboksie wyposażonym w Kinecta będziemy machać mieczem poruszając naszym ciałem, które w postaci cienia zostanie wyświetlone na ekranie (patrz screen w ramce).

Phil Larsen rzecznik prasowy studia Halfbrick mówi, że gra powinna ucieszyć różne grupy graczy. Przypadnie do gustu osobom lubiącym tytuły niekonwencjonalne jak i tym hardcorowym graczom, którzy po kilku godzinach gry w Call of Duty będą się relaksować podczas zabawy Fruit Ninja Kinect.

Już niedługo ekrany telewizorów zostaną zbryzgane owocowymi sokami, a z głośników będzie dobiegał świst miecza. Xbox 360 nie jest jednak jedyną platformą, dla której Halfbrick przygotowuje grę Fruit Ninja. Studio pracuje też nad wersją dla Facebooka, która zostanie wydana w najbliższych tygodniach.

Fruit Ninja Kinect będzie częścią tegorocznej akcji Summer of Arcade, w której Microsoft prezentuje najlepsze gry, jakie latem trafią do dystrybucji w XBLA.