Fujifilm FinePix F450

Prosta w obsłudze, elegancka cyfrówka, za pomocą której zarejestrujesz zdjęcia składające się nieco z ponad 5 milionów punktów.

Prosta w obsłudze, elegancka cyfrówka, za pomocą której zarejestrujesz zdjęcia składające się nieco z ponad 5 milionów punktów.

Fujifilm FinePix F450

To typowa dla tej grupy cyfrówek "metalowa kostka" przypominająca jeden z pierwszych aparatów tego typu (Canon Ixus). Charakteryzuje się ograniczoną liczbą przełączników i przycisków przeznaczonych do sterowania jego funkcjami. Z tyłu znajduje się przełącznik trybów pracy (odtwarzanie, filmowanie, fotografowanie) oraz dźwigienka zoomu, obok której umieszczono dwa przyciski służące do nawigowania po menu.

Producent wbudował w F450 obiektyw zmiennoogniskowy o ponadtrzykrotnym współczynniku powiększania (3,4 x) i największym otworze przysłony, wynoszącym 1:2,8 w szerokokątnym ustawieniu zoomu i 1:5,5, gdy wykonujesz najsilniejsze zbliżenie. Pod względem możliwości optyki to jeden z liderów w tej grupie aparatów.

Możliwości i funkcje

Fujifilm FinePix F450

Aparat umożliwia fotografowanie w trybach profilowanych, których konstruktorzy Fujifilm przewidzieli tylko cztery: portret, sport, krajobraz oraz zdjęcia nocne. Użytkownik może wybrać jeden z czterech poziomów czułości, rozdzielczość zdjęcia oraz jeden z trybów pracy lampy błyskowej.

Do aparatu dołączona jest ładowarka pełniąca równocześnie funkcję zasilacza oraz stacja dokująca umożliwiająca transfer fotografii, filmów lub notatek dźwiękowych do komputera. Możesz w niej również doładowywać akumulator. Model F450 może służyć także jako kamera internetowa.

Aparat bardzo dobrze poradził sobie z odczytem szczegółów znajdujących się w najgłębszych cieniach fotografowanej sceny. Zarejestrował je przy stosunkowo niewielkim poziomie szumów. Niestety, test wykazał także słabsze strony cyfrówki - jako średnią oceniliśmy ostrość obrazu. Jeszcze słabiej aparat spisał się w próbach oceniających odwzorowanie szczegółów w światłach oraz działanie automatycznego balansu bieli.

Informacje Fujifilm, tel. (22) 5176600,http://www.fujifilm.pl

Cena 1468 zł