Fujifilm FinePix F601 Zoom

Model oznaczony symbolem F601 to następca opisywanych już na naszych łamach minicyfrówek koncernu Fujifilm. Aparat został wyposażony w dużą, jak na tej klasy urządzenie, matrycę CCD.

Model oznaczony symbolem F601 to następca opisywanych już na naszych łamach minicyfrówek koncernu Fujifilm. Aparat został wyposażony w dużą, jak na tej klasy urządzenie, matrycę CCD.

Może rejestrować obrazy o wymiarach 2048 x 1536 (3,1MP) lub większe dzięki funkcji interpolacji (nie polecamy jednak dokonywać interpolacji podczas fotografowania - szkoda miejsca na karcie pamięci). Okiem kamery jest trzykrotny zoom pracujący w zakresie ogniskowych 36-108 mm o świetle 1:2,8-3,5.

Budowa cyfrówki jest dość specyficzna - większość aparatów fotograficznych to mniej więcej poziomy prostopadłościan. Fujifilm w tej serii proponuje urządzenie pionowe, co naszym zdaniem negatywnie wpływa na komfort obsługi. Na górze zostały umieszczone: koło trybów pracy oraz odchylana lampa błyskowa.

Konstruktorzy F601 znaleźli również miejsce na wizjer optyczny. Na tylnej ściance znajduje się 1,5-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Jakość wyświetlanego na nim obrazu jest dobra. Tak też należy ocenić fotografie, jakie rejestruje aparat. Zdjęcia są ostre i charakteryzują się dobrym nasyceniem barw. Z pewnością zaspokoją potrzeby i oczekiwania wakacyjnego fotografa-amatora. Aparat ten ze względu na niewielkie wymiary możesz nosić zawsze przy sobie.

FinePix F601 może być opcjonalnie wyposażony w stację dokującą. Jak większość innych aparatów cyfrowych, rejestruje krótkie sekwencje filmowe w formacie AVI. Nie ma możliwości zapisu fotografii w formacie TIFF. Aparat zasilany jest jednym akumulatorem litowo-jonowym.

Rodzaj aparat cyfowy

Producent Fujifilm

Informacje Fujifilm Polska tel. (22) 8126262 www.fujifilm.pl

Cena 3269 zł