Fujitsu ScanSnap SV600 - bezdotykowy skaner A3

W ofercie firmy Fujitsu zagościł interesujący skaner ScanSnap SV600. Urządzenie to cechuje ogromna wszechstronność oraz "bezdotykowa" obsługa.

Firma Fujitsu opracowała bardzo interesujący wszechstronny skaner noszący oznaczenie ScanSnap SV600 i pozwalający na wygodne skanowanie  różnego rodzaju dokumentów (zbindowane lub zszyte, książki i czasopisma) w rozmiarze do formatu A3, a także trójwymiarowych przedmiotów. W odróżnieniu od tradycyjnych skanerów urządzenie to posiada zupełnie inną konstrukcję pozwalającą na skanowanie "bezdotykowe":

Fujitsu ScanSnap SV600 - bezdotykowy skaner A3

Fujitsu ScanSnap SV600

Słowo "bezdotykowe" oznacza, że skanowane materiały układamy na pulpicie tekstem do góry bez potrzeby otwierania i zamykania pokrywy. Oprócz większej wygody (np. przy skanowaniu książki wystarczy, że będziemy przewracali kartki) rozwiązanie to cechyje się następującymi zaletami:

- po ułożeniu skanowanego dokumentu tekstem do góry od razu widzimy, czy np. nie jest on gdzieś zagięty

- w przypadku skanowania kilku dokumentów lub przedmiotów (funkcja Multi-Document Detection) możemy je rozłożyć dokładnie tak jak chcemy, bez ryzyka, że np. któryś z nich zostanie przesłonięty (albo niedokładnie przesłonięty)

Fujitsu ScanSnap SV600 - bezdotykowy skaner A3

Fujitsu ScanSnap SV600

Skaner ScanSnap SV600 korzysta z liniowego czujnika skanowania i jest kompatybilny zarówno z systemem Windows jak i z Mac OS. Pozwala na skorzystanie z pakietu oprogramowania (Adobe Acrobat, CardMinder i Rack2-Filer Smart) i, co ważne (przecież skanuje dokumenty A3), cechuje się kompaktowymi wymiarami.
Fujitsu ScanSnap SV600 - bezdotykowy skaner A3

Fujitsu ScanSnap SV600

Urządzenie powinno już być dostępny w sprzedaży.

Więcej informacji na temat skanera Fujitsu ScanSnap SV600 znajdziecie tutaj.