Fujitsu Stylistic M532 - tablet do biznesu i rozrywki

Fujitsu ma już w swojej ofercie wydajny tablet Stylistic Q550 z systemem Windows 7, który promowany jest głównie jako urządzenie do zastosowań biznesowych. Teraz producent postanowił pójść za obecnym trendem i wydać tablet Stylistic M532 pracujący pod kontrolą systemem Android 4.0.

Fujitsu Stylistic M532

Model Stylistic Q550 był przeznaczony głównie do zastosowań biznesowych, a nowy Fujitsu Stylistic M532 ma łączyć w sobie funkcje biznesowe i rozrywkowe dzięki zastosowaniu w nim systemu Android 4.0. Urządzenie to jest wydajne, posiada zabezpieczenia konieczne do korzystania z poufnych danych w celach zawodowych, a przy tym oferuje pełnię możliwości systemu mobilnego Google.

Nowy tablet Fujitsu wyposażono w czterordzeniowy procesor Nvidia Tegra 3 taktowany częstotliwością 1,4 GHz. Posiada ekran o przekątnej 10,1 cala oraz rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z powłoką Gorilla Glass. Dysponuje przednią kamerką internetową o rozdzielczości 2 Mpix i 8 Mpix aparatem tylnym. Rozmiary urządzenia to 26,26 x 17,54 x 0,86 cm, a waży ono 560 g.

Producent podaje, że tablet Stylistic M532 oferuje dostęp do infrastruktur wirtualnych pulpitów (Virtual Desktop Infrastructures — VDI) oraz bezpieczny dostęp do aplikacji biznesowych i danych poufnych bez obawy o wyciek informacji. Może bezpośrednio współpracować ze środowiskami Citrix, VMware i Microsoft Virtual Desktop Infrastructure.

Polecamy: Testy tabletów

Tablet wszedł na rynek europejski 1 marca w cenie 549 EURO. W polskim sklepie Fujitsu ciągle jednak brak go w dziale tabletów, gdzie widnieje jedynie Stylistic Q550. Nowy model może być ciekawym rozwiązaniem dla osób chcących bezpiecznie korzystać z jednego urządzenia w celach biznesowych i rozrywkowych.