Fujitsu Stylistic Q550 lepszy od iPada - według amerykańskiej szkoły

Dwa tysiące uczniów amerykańskiej szkoły w Charlottesville otrzyma tablety Fujitsu Stylistic Q550 z Windows 7. iPad przegrał walkę właśnie z tym tabletem, który został uznany za lepsze narzędzie do nauki. O wyborze zdecydowała między innymi wytrzymałość i oprogramowanie tego urządzenia.

Fujitsu Stylistic Q550

Fujitsu Stylistic Q550 dysponuje 10-calowym wyświetlaczem, wyposażony jest w procesor Intel Atom Oak Trail i pracuje pod kontrolą systemu Windows 7. Dean Jodlowski ze szkoły w Charlottesville mówi, że tablet ten wygrał z iPadem, gdyż jest bardziej wytrzymały na wstrząsy i pracę w trudnych warunkach. Oprócz tego, dysponuje rysikiem i pracuje 8 godzin na jednym ładowaniu.

Szkoła rozważała także użycie tabletów z Androidem, ale jedną z przyczyn wyboru tabletu Fujitsu był właśnie system operacyjny Windows. Jodlowski mówi, że jego narzędzia biznesowe ułatwią działowi informatyki zdalne zarządzanie tabletami. Fujitsu Stylistic Q550 ma procesor o częstotliwości 1,5 GHz i pozwala na odtwarzanie filmów HD 1080p. Jego ceny w USA zaczynają się od 729 dol. (w Polsce od 3 400 PLN).

Polecamy: Najlepsze tablety 2011 - ranking

Z wyborem szkoły z Charlotteville nie zgadza się David Daoud. Dyrektor ds. badań firmy IDC uważa, że tablety jak iPad i Kindle Fire oferują użytkownikom większe możliwości dzięki sklepom z aplikacjami i innymi treściami. Mówi on, że Windows 7 nie jest zoptymalizowany pod kątem dostarczania treści, a tablet Fujitsu stanie się dla uczniów raczej zastępczym pecetem, a nie typowym tabletem.

Daoud dodaje, że Apple kładzie nacisk na rynek edukacyjny, a iPady już nie raz były wybierane jako przybory naukowe. Ich pozytywny wpływ na proces nauczania był potwierdzany również przez badania naukowe. Z drugiej jednak strony tablet Fujitsu w przyszłości będzie można wyposażyć w Windows 8. Jak myślicie, czy wybór szkoły w Charlottesville był właściwy?