Fujitsu agresywne na rynku HDD

Fujitsu ma zamiar wziąć jeszcze bardziej aktywny udział w batalii toczącej się na rynku dysków twardych. Firma ma zamiar m.in. zwiększyć produkcję dysków 2.5 cala oraz wprowadzić na rynek modele 1.8 cala.

Korporacja ma zamiar skupić się na 2.5-calowych HDD dla komputerów przenośnych oraz 3.5-calowych przeznaczonych do zastosowań serwerowych. Do końca bieżącego roku finansowego Fujitsu ma zamiar wprowadzić do sprzedaży dysk o pojemności 200 GB - jest to odpowiedź na coraz większe zainteresowanie klientów multimediami.

Firma twierdzi również, że jeszcze w tym roku zacznie sprzedawać dyski wykorzystujące zapis prostopadły (patrz również: "Dysk dla pazernych"), a także modele, które są w stanie pracować w bardzo niskich i bardzo wysokich temperaturach.

Spore zmiany mają zajść na rynku dysków mobilnych. Fujitsu chce się skupić na urządzeniach wykorzystujących interfejs SCSI (a konkretnie serial-attached SCSI, SAS), a także na modelach, w których talerze wirują z szybkością 10 i 15 tysięcy obrotów na minutę. W pierwszej połowie przyszłego roku finansowego korporacja chce również zaprezentować dysk 1.8 cala o pojemności 120 GB, który rozwija wspólnie z Cornice (patrz np. artykuł: "Dysk grubości dwóch zapałek").


Zobacz również