Fujitsu: jedynie HP odważyło się z nami konkurować

Zapytaliśmy firmę Fujitsu o zdanie na temat produktów konkurencji zgłoszonych do organizowanego przez nas Turnieju Komputerów. Już teraz możecie dowiedzieć się, co myślą o swoich rynkowych rywalach przedstawiciele Fujitsu. Czy mają rację? Swoją opinię najlepiej będzie wyrazić biorąc udział w konkursie na stronie turniej.pcworld.pl.

Trzeba się spieszyć: turniej.pcworld.pl Zabawa potrwa do 27 sierpnia!

Trzy komputery czekają na czytelników PC Worlda, którzy wezmą udział w Turnieju Komputerów. Odwiedź koniecznie naszą stronę turniej.pcworld.pl, na której poznasz szczegóły. Zanim staniesz do walki, poznaj zdanie na temat konkurencji jednego z głównych uczestników turnieju - Fujitsu. Odpowiedzi na pytania PC World udzielił Adam Dyszkiewicz, product marketing manager z działu Deskbound Solutions.

Fujitsu: jedynie HP odważyło się z nami konkurować

Adam Dyszkiewicz z Fujitsu Technology Solutions

Czym kierowaliście się wybierając konfigurację dla swoich komputerów, które głosiliście do Turnieju? Jakie są jej najmocniejsza a jakie najsłabsze punkty?

W kategorii MISTER PC nie miałem wątpliwości nawet przez chwilę - nie znam osoby, której nie podoba się ESPRIMO Q5030. Komputer jest pozycjonowany jako rozwiązanie biznesowe, ale wyposażony w bezprzewodową mysz, klawiaturę oraz czytnik Blu-Ray bardzo dobrze sprawdzi się jako domowe centrum rozrywki, a przy okazji ozdoba pokoju. Małe rozmiary i atrakcyjna obudowa w kolorze fortepianowej czerni czynią Q5030 bardzo eleganckim gadżetem.

Kategoria NAJCICHSZY PC to również okazja na prezentację naszych biznesowych rozwiązań będących obecnie najcichszymi markowymi komputerami na rynku.

ESPRIMO P7935 to nasza flagowa konstrukcja PC w obudowie minitower wyposażona w wiele ciekawych rozwiązań obniżających głośność - własnej konstrukcji płyta główna, komputerowo optymalizowane tunele powietrzne, pełna kontrola wiatraków za pomocą układów zintegrowanych z płytą, elastyczne zawieszenie wszystkich kluczowych pod względem hałasu komponentów. Każdy model ESPRIMO jest badany pod kątem poziomu emitowanego hałasu we własnej komorze testowej w fabryce w Augsburgu, tak aby finalny produkt posiadał wiodące w swojej klasie parametry akustyczne. Jedynym naszym prawdziwym konkurentem w porównaniu jest stacja HP, którą jak widać z Państwa porównania zostawiliśmy daleko w tyle. Jestem zaskoczony lepszymi wynikami "składaków" natomiast tłumaczę to głównie tym, że do konkurencji trafiły komputery, które tak naprawdę ciężko obiektywnie porównać (pasywnie chłodzona konstrukcja domowa czy maszyny wyposażone w niskowydajne procesory Atom).

Generalnie jestem zadowolony z osiągniętych wyników.

Jak oceniacie komputery przygotowane przez konkurencję?

Żałuję braku szerszej konkurencji konstrukcji markowych - poza dwoma modelami Fujitsu jedynie HP odważyło się przekazać do publicznych testów swoje urządzenie. Konstrukcje lokalnych składaczy są bardzo ciekawe i oryginalne (np. wspomniany już domowy magnetowid chłodzony pasywnie).

Czy znając konkurentów zmienilibyście coś w swojej konfiguracji?

Zdecydowanie nie. Turniej traktujemy jako możliwość pokazania odbiorcom końcowym zaawansowanych desktopów markowych, które są znane głównie w dużych firmach lub organizacjach publicznych.

Jakie są z Turnieju wnioski dla użytkowników, którzy chcą kupić albo samemu zbudować komputer?

Markowi producenci desktopów skupiają się głównie na rynku biznesowym, ale jak widać mogą być atrakcyjną propozycją również dla domowego użytkownika, który poszukuje sprzętu wysokiej jakości i o znikomej awaryjności. Dla miłośników kompletowania zestawu z klocków, którzy chcieliby wymienić domowego składaka na niesłyszalny zestaw markowy, Fujitsu może zaoferować konfigurator online - użytkownik może zamówić nawet jedną sztukę desktopa lub notebooka zbudowaną na jego indywidualne zamówienie w naszej fabryce.

Jeżeli chodzi o konstrukcje adresowane dla graczy składaki wiodą prym, choć A-Brandowi gracze również chcą adresować ten fragment rynku - dobrym przykładem może być nasza najnowsza ultra wydajna konstrukcja CELSIUS Ultra oparta o profesjonalną stację graficzną (fabrycznie podkręcony zestaw, którego sercem jest procesor Intel Core i7 Extreme Edition i 2 wysokowydajne karty graficzne).

Turniej Komputerów - zgarnij swój wymarzony zestaw!

W Turnieju Komputerów przedstawiamy komputery w trzech kategoriach: Najwydajniejszy do 3000 zł, Najcichszy i Najładniejszy. W pierwszych dwóch kategoriach najlepsze maszyny wyłonią testy Laboratorium PC Worlda. Najładniejszy komputer wskażą uczestnicy plebiscytu. Nagrodą w każdej kategorii jest ten komputer, który zostanie najwyżej oceniony. Więcej informacji na oficjalnej stronie turnieju.

Trzeba się spieszyć: turniej.pcworld.pl Zabawa potrwa do 27 sierpnia!