Fujitsu na 15 tys. obrotów

Fujitsu zaprezentowało nową serię wydajnych dysków twardych MAM, wyposażonych w talerze wirujące z prędkością 15 tys. obrotów na minutę.

Fujitsu zaprezentowało nową serię wydajnych dysków twardych MAM, wyposażonych w talerze wirujące z prędkością obrotową 15 tys. RPM. Urządzenia są przeznaczone do zastosowań profesjonalnych lub dla wymagających użytkowników domowych i biurowych. Wewnętrzny transfer danych odbywa się z maksymalną prędkością 88 MB/s. W nowej serii poprawiono średni czas dostępu, który obecnie wynosi 3,8 ms. Jeśli chodzi o pojemność, to linia MAM będzie się składać z dwóch modeli dysków o wielkościach 18,4 i 36,7 GB.

Ponadto w ofercie znajdą się dwie wersje urządzeń - wyposażone w interfejs Ultra ATA100 lub w szybszy SCSI Ultra160 i Ultra320. Modele SCSI zostaną zaopatrzone w 8 MB bufor pamięci. Według przedstawicieli Fujitsu, produkty MAM charakteryzują się ponadprzeciętną niezawodnością, którą oszacowano na ok. 1,2 mln godzin bezawaryjnej pracy. Ceny urządzeń nie są na razie znane.


Zobacz również