Fujitsu: ultrabooki oraz tablety z Androidem i Windows 8

W 2012 roku Fujitsu wprowadzi na rynek tablety z Androidem oraz Windows 8. Oprócz tego, już niedługo zaprezentowane zostaną ultrabooki japońskiej firmy z nowymi procesorami Intel Ivy Bridge. Informacje te pochodzą z harmonogramu planów wydawniczych firmy, który niedawno zaprezentowano.

Fujitsu

Już w maju 2012 roku Fujitsu wyda dwa ultrabooki. Będą one dostępne w kolorze srebrnym, czarnym i czerwonym, a moc obliczeniową zapewni im procesor Intel Ivy Bridge. Jeśli ukażą się w maju, to będą jednymi z pierwszych laptopów wyposażonych w te procesory mające poprawić wydajność komputerów oraz żywotność ich baterii.

W czerwcu Fujitsu ma zaprezentować dwa produkty. Pierwszym z nich jest mainstreamowy tablet medialny z Androidem, a drugim mainstreamowy Slimbook. Określenia te brzmią dość zagadkowo, ale tak naprawdę chodzi o tradycyjny tablet z Androidem oraz niewielkich rozmiarów laptop o niskim poborze energii.

We wrześniu 2012 Fujitsu zaprezentuje hybrydę tabletu i laptopa w stylu Asusa Transformer Prime. Nie wiadomo jeszcze w jaki system będzie wyposażone to urządzenie, ale można spodziewać się Windowsa 8, bo powinien on zostać wydany w czwartym kwartale roku. Wtedy też Fujitsu ma zamiar wydać pierwszy tablet z tym systemem.

Oprócz tego, w czwartym kwartale firma ma również zaprezentować nową innowacyjną i stylową rodzinę komputerów stacjonarnych typu all-in-one z ekranami dotykowymi. Można się spodziewać, że również te urządzenia powstają z myślą o zastosowaniu w nich nowego systemu operacyjnego od Microsoftu.