Fujitsu wkroczy do Europy! Zaoferuje smartfony i tablety

Firma Fujitsu szykuje się do wkroczenia na europejski rynek. Planuje zaoferować nam swoje smartfony i tablety w bardzo korzystnych cenach. Jest ktoś zainteresowany?


Firma Fujitsu to znany przede wszystkim na rodzimym japońskim rynku producent, który posiada w swojej ofercie bardzo interesujące smartfony. O jednym z nich mieliśmy nawet okazję niedawno pisać. Nosi on oznaczenie ES IS12F i wyróżnia się na tle konkurencyjnych produktów bardzo smukłą obudową, której grubość w najwęższym miejscu wynosi zaledwie 6,7 milimetra, zaś w najszerszym - 8,5.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj też o tym, że to właśnie firma Fujitsu zaprezentowała na styczniowych targach CES 2012 pierwszy smartfon z układem Tegra 3, czyli model Arrows pracujący pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich.

Fujitsu rusza na podbój Europy

Zgodnie z informacjami podanymi przez Financial Times Fujitsu zamierza wkroczyć na rynek europejski. Pierwsze urządzenia dla nas przeznaczone zamierza prawdopodobnie zaprezentować już na najbliższych targach Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie.

Japoński producent planuje zaoferować Europejczykom zarówno smartfony jak i tablety. Będzie przy tym korzystał z dwóch konkurencyjnych mobilnych platform - Google Android i Windows Phone. Nasze serca chce zdobyć takimi rozwiązaniami jak wsparcie dla technologii NFC i 4G LTE oraz wbudowane w urządzenia zabezpieczenia w postaci skanerów linii papilarnych. Co jednak najważniejsze, zapowiada, że ostro powalczy z konkurencją w zakresie atrakcyjności cenowej swojej oferty.

Fujitsu prowadzi już podobno zaawansowane rozmowy z operatorami sieci komórkowych w Europie (niestety obecnie nie wiadomo którymi). Pierwsze urządzenia zamierza zaoferować za ich pośrednictwem już w drugim kwartale tego roku.

Cel - zdobycie rynku

Ekspansja ma pomóc Fujitsu w osiągnięciu w przeciągu trzech-pięciu lat celu, jakim jest "zgarnięcie" dwucyfrowego udziału w rynku smartfonów.

_____________

Wydaje mi się, że to dobrze, iż na naszym rynku zagości kolejny gracz. Nie bez znaczenia jest również fakt, że firma Fujitsu posiada w swojej ofercie bardzo ciekawe konstrukcje. Oby tylko udało jej się wywiązać z obietnic odnośnie atrakcyjności cenowej swojej oferty.