Full HD do pracy i zabawy


HP w2408

Informacje Hewlett-Packard

tel. 022 5657700

http://www.hp.com.pl

Cena 1949 zł

Full HD do pracy i zabawy

HP w2408 to monitor niedrogi jak na model 24-calowy. Ma tańszy panel TN, lecz nowe podświetlenie ekranu sprawia, że wyświetla więcej kolorów niż typowe modele LCD.

Przedstawiciel tańszej linii monitorów LCD wyposażonych w 24-calowe matryce. Panel wykonany w technologii TN nie dorównuje jakością odwzorowania barw i szerokością kątów widzenia konkurentom z matrycami S-PVA czy S-IPS, ale jest od nich dużo tańszy. Matryca prezentuje się wyjątkowo dobrze mimo swoich ograniczeń. Ogromna w tym zasługa nowego typu podświetlenia ekranu - tzw. WCG-CCFL. Zastosowanie w tym celu czterech nowych świetlówek (ze specjalnym materiałem fluorescencyjnym) zwiększa skalę barw, które może odwzorować monitor. Standardowe panele wyświetlają około 82 procent przestrzeni barw przewidzianej dla standardu NTSC, natomiast monitory LCD z podświetleniem WCG-CCFL - 97 procent. Dla użytkownika nowe podświetlenie oznacza żywsze, bardziej zróżnicowane barwy, bliższe rzeczywistym. Pomiary wskazują, że zwiększa się głównie różnorodność i skala prezentacji zieleni. Pozostałe barwy podstawowe, niebieska i czerwona, zyskują na nowym podświetleniu mniej. Monitor HP bardzo ładnie się prezentuje. Czarna odblaskowa ramka wokół ekranu pozwala na zamocowanie opcjonalnych, pomysłowych dodatków - uchwytu do tradycyjnych, drukowanych zdjęć, wieszaka na słuchawki czy wazonika na bukiet kwiatów (można w nim również przechowywać długopisy). Przyda się czujnik oświetlenia zewnętrznego (monitor sam będzie regulował jasność, aby była na stałym poziomie) oraz funkcja Pivot, umożliwiająca prezentację obrazu w pionie. Powłoka ekranu typu "szyba" okazuje się całkiem przyzwoita. Odblaski są umiarkowane i nie przeszkadzają.

BenQ FP241WZ

Informacje BenQ

http://www.benq.pl

Cena 2950 zł

Full HD do pracy i zabawy

Monitor BenQ FP241WZ jako jeden z nielicznych ma system zwiększania płynności ruchów (100 Hz), który świetnie spisuje się podczas oglądania filmów. Do pracy przy komputerze należy go wyłączyć.

Oferta 24-calowych monitorów firmy BenQ jest wyjątkowo bogata. Producent przygotował kilka modeli, które różnią się przeznaczeniem - dla graczy, do oglądania filmów i inne - oraz stylistyką i ceną. Do oglądania filmów i wyświetlania treści multimedialnych najlepiej, naszym zdaniem, nadaje się monitor FP241WZ. Zastosowano w nim technologię PerfectMotion, która redukuje, a nawet wręcz znosi smużenie, wstawiając między dwie kolejne klatki obrazu dodatkową, czarną. Rozwiązanie to znane jest z telewizorów, a w monitorze komputerowym dobrze sprawdza się podczas oglądania filmów, lecz niespecjalnie nadaje się do pracy z aplikacjami komputerowymi (obraz migocze). Negatywnym skutkiem włączenia tej funkcji jest bardzo wyraźny spadek jasności. Na szczęście, monitor BenQ może świecić z jaskrawością nawet 500 cd/m2, więc nawet przy zredukowanej intensywności podświetlania jasność utrzymywana jest na akceptowalnym poziomie. Ponadto PM można wyłączyć specjalnym przyciskiem na obudowie. Monitor wyposażono w nowoczesne wejście HDMI z obsługą HDCP, a także standardowe wejście DVI i komponentowe do podłączenia bezpośrednio np. stacjonarnego odtwarzacza DVD. Wyposażenie BenQ-a jest imponujące. Oprócz kompletu gniazd wideo do dyspozycji mamy 4-portowy koncentrator portów USB 2.0, a monitor może też pracować w pozycji pionowej (Pivot). Panel jest bardzo szybki również po wyłączeniu funkcji PerfectMotion, co sprawia, że dobrze sprawdza się w grach. Monitor wzorowo podświetla matrycę, równomierność wynosi ponad 92 procent.

Dell UltraSharp 2407WFP-HC

Informacje Dell

tel. 022 5795999

http://www.dell.pl

Cena 3707 zł

Full HD do pracy i zabawy

LCD marki Dell wyróżnia się rewelacyjnym wyposażeniem. Ma m.in. czytnik dziewięciu rodzajów kart pamięci flash, koncentrator USB, ekran można ustawić w pionie i poziomie (funkcja Pivot).

24-calowy monitor Dell to produkt kosztowny, lecz znakomicie wyposażony. Funkcja Pivot pozwala pracować na wyświetlaczu zarówno w pionie, jak i poziomie. Panel wykonany w technologii S-PVA oferuje bardzo szerokie kąty widzenia. Patrzenie na ekran nawet pod nienaturalnie szerokim kątem nie wpływa na postrzeganie barw i wyrazistość obrazu. Dużą zaletą monitora jest podświetlenie matrycy WCG-CCFL. Kolory są prezentowane prawidłowo, a dodatkowo monitor oddaje szerokie spektrum barw, dużo bogatsze niż w wypadku standardowych modeli LCD. Oprócz doskonałej matrycy model Della ma także wiele innych ciekawych i przydatnych gadżetów. Po lewej stronie obudowy znajdziesz czytnik kart pamięci, obsługujący aż dziewięć rodzajów nośników. Są także: kilkuportowy koncentrator USB 2.0, gniazdo HDMI z obsługą HDCP oraz wejście analogowe komponentowe, którym można podłączyć m.in. zewnętrzny odtwarzacz DVD. Co więcej, obraz z obu źródeł (np. karty graficznej i kamery) można wyświetlać, korzystając jednocześnie z funkcji PIP (obraz w obrazie) lub dzieląc powierzchnię wyświetlacza na dwie równe części. Dell wzorowo podświetla ekran - różnica między jasnością pośrodku matrycy a narożnikami wynosi mniej niż 9 procent. Głośniki są wyposażeniem opcjonalnym (panel dołączany do dolnej krawędzi obudowy) i kosztują około 120 zł.

iiyama ProLite B2403WS

Informacje iiyama

tel. 0800449262

http://www.iiyama.pl

Cena 2450 zł

Full HD do pracy i zabawy

iiyama opracowała monitorz bardzo szybką matrycą - 3 ms to świetny wynik, w praktyce model ten dobrze sprawdzi się w grach, gdzie obraz zmienia się wyjątkowo dynamicznie.

iiyama dopiero niedawno wprowadziła na rynek monitory 24-calowe. Proponowany przez nas wyposażono w matrycę o rozdzielczości 1920x1200 pikseli, o proporcjach 16:10 i bardzo szybką - jej czas reakcji to jedynie 3 ms. Kąty widzenia wynoszą, według producenta, 160/170 stopni (pion/poziom). W rzeczywistości są zaskakująco dobre, jak na model TN. Wysoki jest także kontrast: przy ustawieniach domyślnych monitora wynosi 630:1, po uruchomieniu funkcji dynamicznej regulacji wzrasta do 1050:1, a po wprowadzeniu ustawień optymalnych i wyłączeniu tego gadżetu spada do 558:1, co również jest dobrym wynikiem. Podczas oglądania filmów warto uruchomić funkcję dynamicznego kontrastu, natomiast do grania czy pracy lepiej nadają się ustawienia standardowe.

Monitor jest przeznaczony nie tylko do pracy, ale również do rozrywki. Rozdzielczość kwalifikuje go do roli telewizora wyświetlającego filmy z dysków Blu-ray czy HD DVD. Pomoże w tym złącze HDMI, obsługujące także protokół zabezpieczeń HDCP. Do monitora bez problemu podłączysz zewnętrzny odtwarzacz DVD z wyjściem HDMI. Niestety, wtedy trzeba będzie komputer podłączyć analogowym kablem VGA, bo tylko te dwa gniazda są na tylnym panelu. Przydałoby się jeszcze dodatkowe wejście cyfrowe, np. DVI. Monitor ma wbudowane głośniki i wygodnie umieszczone z boku obudowy wejście słuchawkowe minijack. iiyamę można wyróżnić za wyjątkowo równomierne podświetlenie matrycy - ponad 93 procent to wynik znakomity. W komplecie otrzymasz kabel HDMI-DVI, który ułatwia połączenie monitora z większością kart graficznych niewyposażonych w wyjścia HDMI.