Full HD do pracy i zabawy


Philips TSU9600

Informacje Audio Color

tel. 022 8366015

http://www.audiocolor.pl

Cena 5399 zł

Full HD do pracy i zabawy

Większość z nas ma coraz więcej urządzeń obsługiwanych bezprzewodowymi sterownikami. Ich liczba gwałtownie zbliża się do poziomu zmuszającego do zgłębienia wiedzy o korzystaniu z kilku, a czasem kilkunastu sterowników, lecz problemem staje się nawet szybkie znalezienie tego właściwego bezprzewodowego "leniucha". Rozwiązaniem są piloty uniwersalne. Zapamiętują częstotliwość fal, na których działają sterowniki urządzeń różnych marek. Dodatkowo często pozwalają tworzyć rozbudowane makra, które za naciśnięciem jednego klawisza wykonują kilka, a nawet kilkadziesiąt funkcji. Najbardziej rozbudowane piloty uniwersalne mogą być programowane z peceta, a niektóre pozwalają na sterowanie nie tylko elektroniką użytkową, lecz także mechanizmami zasłon, klimatyzacją, a także oświetleniem.

Model przystosowany do instalacji kina domowego typu Multiroom, gdzie urządzenia audio-wideo współpracują ze sobą w różnego rodzaju sieciach komunikacyjnych. Ekran dotykowy LCD o 3,7-calowej przekątnej ma rewelacyjną jakość i rozdzielczość VGA 640x480 pikseli. Urządzenie pracuje w sieciach Wi-Fi o standardzie g, obsługuje zabezpieczenia WEP 128- i 64-bitowe. Wbudowana pamięć ma pojemność 250 MB, co pozwala na ogromną swobodę ustawień funkcji i interfejsu pilota. Oprogramowanie ProntoEdit Professional służy do pełnej konfiguracji urządzenia. Możliwości są oszałamiające. Dowolnie można zaprojektować warstwę graficzną i określonym ikonom przypisać np. makra o maksymalnej długości 250 instrukcji. Dla instalatorów ważna jest możliwość współpracy pilota z przedłużaczami przewodowymi i bezprzewodowymi sygnału podczerwonego i radiowego. Pilot aktywnie współpracuje także z systemami oświetlenia Lutron RadioRa. Otrzymuje z systemu informację zwrotną o aktywności poszczególnych sekcji oświetlenia. Nie ruszając się z kanapy, możesz na ekranie pilota sprawdzić na przykład, czy światło w sypialni jest włączone, a jeśli tak, to w jakim trybie (nastrojowe, do czytania itp.). Podobnie urządzenie współpracuje z serwerami plików muzycznych Escient Fireball. Zazwyczaj korzystanie z nich wymaga włączenia telewizora, Philips pozwala na podgląd list utworów i wybór określonych nagrań na ekranie pilota. Przedłużacze zasięgu pilota wyposażone są w indywidualnie adresowane wyjścia podczerwieni, co np. posiadaczom kilku takich samych dekoderów satelitarnych pozwala uniknąć ich jednoczesnego uruchamiania. ProntoEdit współpracuje z 16 przedłużaczami jednocześnie.

EIZO FlexScan HD2441W

Informacje Alstor

tel. 022 6754510

http://www.alstor.com.pl

Cena 6350 zł

Full HD do pracy i zabawy

FlexScan HD2441W to pierwszy monitor EIZO zbudowany z myślą o wyświetlaniu na nim nie tylko obrazu z aplikacji komputerowych, lecz także filmów. Jest doskonale do tego przystosowany, wyposażony jest m.in. w dwa wejścia HDMI.

To pierwszy w historii japońskiej firmy model przygotowany z myślą o osobach oglądających filmy HD na wyświetlaczu komputerowym. Dodano mu nawet odpowiedni symbol w nazwie. Monitor wykonano z zegarmistrzowską precyzją. Obudowa ma kolor antracytowy, a przyciski do sterowania menu ekranowym są dotykowymi sensorami. Gniazd jest, ile dusza zapragnie - dwa HDMI z obsługą HDCP, cyfrowe DVI-D, a także VGA, wejście audio (wbudowane głośniki) oraz czteroportowy koncentrator USB. Do obsługi dotykowego menu trzeba się przyzwyczaić, a jeśli komuś nie odpowiada ten sposób regulacji, zawsze może skorzystać z wygodnej aplikacji ScreenManager Pro for LCD, pozwalającej na konfigurowanie za pośrednictwem systemu operacyjnego.

Monitor dysponuje kontrastem na poziomie 800:1, który po uruchomieniu dynamicznego kontrastu rośnie do 2350:1. Funkcja ContrastEnhancer jest realizowana sprzętowo za pomocą autorskiego układu ASIC, zaprojektowanego przez inżynierów EIZO do telewizorów LCD. Automatycznie dostosowuje jasność, wzmocnienie oraz współczynnik gamma tak, aby w za ciemnych lub zbyt jasnych obrazach doprowadzić ich wartości do ideału.

Monitor doskonale utrzymuje temperaturę barw oraz świetnie je odzwierciedla. Podłączając do niego źródło wideo z interfejsem HDMI, można wyświetlać filmy HD w rzeczywistym formacie 1920x1080 pikseli. Choć monitor ma rozdzielczość 1920x1200 pikseli, to obraz może być prezentowany piksel w piksel bez skalowania do pełnych wymiarów matrycy. To zapobiega powstawaniu jakichkolwiek niedoskonałości w wyniku zmiany rozmiaru.

LG Flatron L245WPM-BN

Informacje LG Electronics

tel. 022 6061450

http://www.lge.pl

Cena 2450 zł

Full HD do pracy i zabawy

Monitor LG jest bardzo uniwersalny. Świetnie sprawdzi się w grach, w pracy biurowej, również dobrze nadaje się do oglądania filmów. Predefiniowane tryby pracy są odpowiednio dobrane i pozwalają na szybką zmianę parametrów pracy wyświetlacza.

LG to jeden z pierwszych producentów monitorów, który postawił na duże, 24-calowe LCD. Jednym z lepszych modeli w polskich sklepach jest LG Flatron L245WPM-BN, wyposażony w matrycę LCD o proporcjach 16:10 oraz 24,1-calowej przekątnej. Szkoda, że jest ona typu Glare, bo oferuje większą głębię czerni, lecz bardzo mocno odbija światło. Siedząc przed takim monitorem, widzisz swoje odbicie na ekranie, co może irytować. Zastosowana matryca S-IPS ma szerokie kąty widzenia (178 stopni w obu płaszczyznach) i jest szybka, czas reakcji wynosi 8 ms, co oznacza, że nie zaobserwujemy smużenia w grach. Monitor równomiernie rozświetla ekran (84 procent) i dobrze oddaje kolory. W zestawie zabrakło przejściówki HDMI-DVI, która pozwoliłaby na podłączenie kart graficznych ze złączem DVI.