FunLove powoduje straty

Irlandzka fabryka firmy Dell musiała wstrzymać produkcję komputerów na dwa dni, po tym jak jej system informatyczny został zainfekowany przez komputerowego wirusa.

Nowy groźny zaatakował jednego z największych amerykańskich producentów komputerów PC. W irlandzkiej fabryce firmy Dell odkryto, iż system używany do instalacji oprogramowania w notebookach i komputerach stacjonarnych został zainfekowany przez wirus FunLove. Zmusiło to producenta do sprawdzenia każdego z 12 tys. wyprodukowanych już i czekających na wysyłkę urządzeń. Mimo iż nie wykryto w nich żadnych wirusów, cała akcja spowodowała ponad 48-godzinny przestój w produkcji.

"Wszystko wróciło już do normy. Owszem ponieśliśmy pewne straty finansowe, ale podawane przez Irish Times kwoty rzędu 18 mln USD są mocno przesadzone" - mówi rzecznik prasowy firmy Dell.

FunLove to nowy wirus atakujący Windows 95, 98, a także Windows NT. Rezyduje on w pamięci zarażonej maszyny i chociaż jest dosyć łatwo wykrywalny przez najnowsze programy antywirusowe, zdaniem firmy Symantec, stosunkowo trudno jest go jednak usunąć.

Więcej informacji: www.reuters.com, www.news.com