Funai B4-M500 - najładniejszy odtwarzacz Blu-ray 3D na rynku? (pierwsze wrażenia)

Funai zaprezentował właśnie swój najnowszy, wyjątkowy odtwarzacz Blu-ray, zgodny z japońską zasadą minimalizmu. Funai B4-M500 to być może najładniejszy odtwarzacz Blu-ray, jaki jest dostępny na rynku.

Funai B4-M500 Blu-ray 3D

Funai ma już 50 lat. Z tej okazji japoński producent wprowadził na rynek Funai B4-M500 - najnowszy odtwarzacz Blu-ray 3D japońskiej firmy Funai, który właśnie wchodzi na polski rynek. Już na pierwszy rzut oka, jest to odtwarzacz wyjątkowy, warty zainteresowania, któremu miałem okazję się przyjrzeć na specjalnej prezentacji w Warszawie.

Funai B4-M500 - elegancja i minimalizm czyli jak pogodzić ogień i wodę

Odtwarzacz Funai B4-M500 cechuje się dwiema rzeczami, które tylko pozornie są nie do pogodzenia - unikalny, elegancki wygląd oraz japoński minimalizm i brak przesady.

Funai Blu-ray 3D przy telewizorze

Funai Blu-ray 3D przy telewizorze

Funai B4-M500 - odtwarzacz wertykalny, a nie horyzontalny

Po pierwsze Funai B4-M500 to odtwarzacz Blu-ray, który ustawiany jest pionowo, w pozycji wertykalnej (trochę przypomina miniwersję klasycznej PlayStation 3). To wielka zaleta dla tych, którzy nie mają zbyt dużo miejsca w domu i nie chcą marnować dodatkowej półki na odtwarzacz Blu-ray tak jak na poniższym zdjęciu, na którym jest przedstawiony stary odtwarzacz Blu-ray firmy Funai. Prawda, że B4-M500 jest ładniejszy?

Stary odtwarzacz Blu-ray horyzontalny Funai

Stary odtwarzacz Blu-ray horyzontalny Funai

Funai B4-M500 - mały, zgrabny, ale wyjątkowo solidny

Po drugie odtwarzacz jest zaskakująco ciężki, ale to plus, bo dzięki temu nie wpada w wibrację podczas odczytywania płyt i nie spadnie gdy go przypadkiem potrącimy. Już na pierwszy rzut oka jest solidny i stabilny. Nie ma więc poczucia, że jest to tandetny, plastikowy produkt.

Funai B4-M500 jak PS3

Płytę również wkładamy tak jak w PS3 w pozycji pionowej - z boku, bez szuflady. W przeciwieństwie do PS3 jest on jednak bardzo mały - zmieści się obok telewizora bez problemu. Nie trzeba więc już wyznaczać dodatkowej półki pod długi i szeroki horyzontalny Blu-ray, jaki proponuje zdecydowana większość producentów.

Funai B4-M500 Blu-ray 3D

Funai B4-M500 Blu-ray 3D

Funai B4-M500 - frontowy panel z aluminium, a nie z plastiku

Zewnętrzny panel jest dostępny w 3 kolorach (czarny, srebrny i tytanowy) i najbardziej stylowo prezentuje się ten ostatni. Frontowy panel jest zbudowany ze szczotkowanego aluminium, a nie z tandetnego plastiku, co nadaje odtwarzaczowi elegancji.

funai b4-m500 specyfikacja

funai b4-m500 specyfikacja

Funai B4-M500 - wyjątkowy odtwarzacz Blu-ray 3D o japońskim posmaku

Odtwarzacz Funai B4-M500 na żywo prezentuje się nawet lepiej niż na zdjęciach. Jest mały, ale solidny, elegancki, ale nie rzucający się w oczy - po prostu... japoński. A w dodatku nie jest drogi - w sklepach znajdziemy go w cenie ok 700 zł. Standardowe odtwarzacze innych producentów dostajemy w tej samej cenie lub drożej. To może być hit - jeżeli tylko obsługa i jakość obrazu jest równie godna uwagi, co zewnętrzny wygląd i budowa. Osobiście sam chętnie sprawdzę, jak prezentuje się w akcji ten odtwarzacz.

Funai - logo

Funai - logo

Blu-ray - wertykalny czy horyzontalny?

A co Wy myślicie? Wolicie wertykalny odtwarzacz Blu-ray 3D taki jak Funai B4-M500 czy klasyczne horyzontalne odtwarzacze takie jak np. Sony BDP-S780?