Funai BH2-M200 - jedyna w Polsce nagrywarka Blu-ray z dyskiem twardym

Japońska firma Funai wprowadza na rynek BH2-M200 - nową, stacjonarną nagrywarkę Blu-ray z dyskiem twardym. Obecnie jest to jedyna taka nagrywarka Blu-ray dostępna na polskim rynku.

Funai logo

Funai ostatnio zaprezentował telewizory Katana LED na 2011 rok. Ale nie tylko stoi japoński koncern. Interesującym dla wielu osób produktem może okazać się zewnętrzna nagrywarka Blu-ray, która w istocie jest małym filmowym centrum montażowym.

Funai BH2-M200 ma duży i szybki montaż filmów

Funai BH2-M200 wyposażono w dysk twardy o pojemności 500 GB. Urządzenie nie tylko nagrywa, ale i odtwarza wiele rodzajów nośników takich jak płyty CD, DVD, Blu-ray, karty SD czy pamięci USB. Nagrywarka potrafi skalować obraz o niższej rozdzielczości do 1080p. Za pomocą urządzenia możemy szybko dokonać montażu materiału filmowego - możemy dowolnie ciąć materiał na klipy, wprowadzając rozdziały, kasować niepotrzebne fragmenty...

Funai BH2-M200 ma dwa tunery czyli nagrywaj i oglądaj w tym samym czasie

Nagrywarka ma funkcję time-shift playback, która umożliwia odtwarzanie materiału w czasie jego nagrywania bez konieczności zatrzymywania zapisu. Jest to możliwe, gdyż nagrywarka ma dwa wbudowane tunery telewizji cyfrowej. Cena nagrywarki Blu-ray to ok. 2400 zł.

Nagrywarkowa nisza całkiem duża?

Funai znalazł sobie niszę, którą jakoś omijają inni wielcy producenci elektroniki. Jak twierdzi japoński producent, w naszym kraju jest jednak wielu użytkowników, którzy są zainteresowani taką nagrywarką Blu-ray z twardym dyskiem. BH2-M200 to ciekawa propozycja - zwłaszcza, że jest to jedyne takie urządzenie oferowane na polskim rynku.