Fundacja Linux wydała kolejną wersję certyfikatu LSB

Linux Standard Base, jeden z najważniejszych certyfikatów w świecie Linuksa, a zarazem specyfikacja przyjętych norm i standardów oprogramowania open source osiągnęła wersje 3.2. Wraz z nią w dokumentacji pojawiło się miejsce dla nowych grup aplikacji.

Fundacja Linux wydała kolejną wersję certyfikatu LSB
Linux Standard Base (LSB) to projekt, którego celem jest standaryzacja technologii w świecie dystrybucji Linux. Jest to dokumentacja oprogramowania open source oraz certyfikat zgodności ze standardami w jednym. Co pewien czas dokumentacja jest aktualizowana wraz z ciągłym rozwojem aplikacji dla systemów Linux. W projekcie bierze już udział znakomita większość dostawców usług i produktów związanych ze społecznością Linuksa.

Wersja 3.2 LSB wprowadza wiele nowości w kwestii aplikacji napisanych w języku Python i Perl, znacznie poszerzając możliwości ich twórców. Ponadto, przy porozumieniu z OpenPrinting WorkGropup, w dokumentacji znalazło się kilka nowych specyfikacji interfejsów aplikacji do obsługi urządzeń drukujących, z wyszczególnieniem sterowników drukarek. Nowe wydanie certyfikatu promuje również biblioteki Qt 4.

Więcej informacji o projekcie Linux Standard Base można odnaleźć na stronie internetowej Fundacji Linux.