Funkcja wybudzania ekranu Knock trafi do wszystkich smartfonów LG z serii L II

W najnowszym flagowym telefonie firmy LG G2 znalazła się bardzo ciekawa funkcja o nazwie Knock. Pozwala ona na wybudzenie urządzenia poprzez dwukrotne dotknięcie ekranu bez konieczności dotykania fizycznego przycisku blokady. Koreańska firma zapowiedziała, że Knock trafi w formie aktualizacji oprogramowania do innych wydanych w tym roku smartfonów z Androidem należących do linii L Series II.

Najnowszy flagowy model smartfona firmy LG o nazwie G2 wyróżnia się na tle innych urządzeń z Androidem nietypowym umiejscowieniem przycisków głośności i blokady. Znalazły się one nie na bocznej lub górnej krawędzi urządzenia, jak to zwykle bywa w przypadku telefonów z systemem Google. Przyciski przeniesiono na plecki z tyłu urządzenia, co powodowało problemy z wybudzeniem smartfona leżącego na płaskiej powierzchni.

Aby rozwiązać ten problem firma LG postanowiła włączyć w skład swojej nakładki na system Android funkcję o nazwie Knock. Pozwala ona na wybudzenie smartfona bez konieczności naciskania przycisków fizycznych. Dzięki temu wystarczy w LG G2 dwukrotnie dotknąć ekranu, co powoduje aktywację urządzenia i uruchomienie ekranu blokady.

Zobacz również:

  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje!
  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 21.10.2021]

Teraz koreański producent zaskoczył swoich klientów, ponieważ zapowiedział wprowadzenie tej funkcji nie tylko do nadchodzących tegorocznych smartfonów, ale też do obecnych już na rynku urządzeń. Chociaż telefony z linii L Series II mają przyciski blokady umieszczone w klasycznej lokalizacji, to i tak producent postanowił wprowadzić do nich funkcję Knock.

Funkcja wybudzania ekranu Knock trafi do wszystkich smartfonów LG z serii L II

Firma LG nigdy nie miała dobrej opinii jeśli chodzi o terminowość wydawania aktualizacji Androida na swoje telefony. Możliwe, że wraz z wydaniem dodatku Knock zmieni się też polityka producenta w tej kwestii, a posiadacze smartfonów LG będą od tego roku widywać powiadomienia o nowym uaktualnieniu systemu częściej.

źródło: engadget.com