Funkcje, które nie trafią do Windows 7

Podczas tegorocznej konferencji MIX 09 Microsoft, poza publiczną premierą Internet Explorera 8, pokazał też wybranym uczestnikom szkice, projekty i inne pomysły, które docelowo opracowywane były z myślą o nowych okienkach Microsoftu - Windows 7. Wśród nich mamy m.in. prototypy oznaczone kodowo Batman oraz Aladyn.

W sumie twórcy Windows zaprezentowali około 400 pomysłów. Niektóre z nich są bardzo ciekawe i szkoda, że nie trafią do Windows 7, inne natomiast wywołują śmiech na sali.

Na poniższej grafice zobaczyć można prace nad rozmieszczeniem ikon, okien i miniatur w Windows 7.

Funkcje, które nie trafią do Windows 7

Planowanie rozmieszczenia ikon i okien (źródło: TechRadar.com)

Kolejnym ciekawym pomysłem jest projekt rodem z Gotham City, czyli Batman! Po najechaniu kursorem wybranej pozycji na pasku jest ona podświetlana (w podobny sposób, jak z użyciem sygnału wzywającego człowieka-nietoperza), a na końcu poświaty znajduje się otwarte okno.

Funkcje, które nie trafią do Windows 7

Projekt Batman (źródło: TechRadar.com)

Poniżej zobaczyć możecie koncept, który opiera się na zasadzie działania lampy Aladyna - czyli poprzez pocieranie. Twórcy nowych okienek chcieli, aby w ten sposób był wyświetlany podgląd zminimalizowanego okna - wystarczyło tylko potrzeć kursorem myszy wybraną pozycję na pasku zadań!

Funkcje, które nie trafią do Windows 7

Aladyn też ostatecznie nie trafił do Windows 7 (źródło: TechRadar.com)

Ostatnie zdjęcie przedstawia wczesną koncepcją zakładającą podgląd miniatur bezpośrednio na pasku zadań.

Funkcje, które nie trafią do Windows 7

Miniatury okien na pasku zadań? Na szczęście nie w finalnej wersji nowych okienek (źródło: TechRadar.com)

Zapraszamy do Centrum Windows 7 w PCWorld.pl

Warto przeczytać: artykuły "7 powodów, aby pokochać Windows 7", "7 powodów, aby znienawidzić Windows 7" i "7 cech Windows 7, których jeszcze nie znacie"