Funkcjonalna kuchnia - na to powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz sprzęt AGD

Na ten moment mamy do wyboru imponująco szeroką ofertę sprzętu z kategorii małego AGD. Aby urządzenia spełniały nasze oczekiwania, należy stawiać na dobre parametry. Podpowiadamy, co jest najbardziej znaczące wraz z przykładami produktów z RTV Euro AGD.

Źródło: Unsplash/Jason Briscoe

Funkcjonalna kuchnia

Domowe zacisze pozwala na realizację wielu kulinarnych przyjemności - wszystko to jest zasługą specjalistycznych sprzętów, które są dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Aby przygotować ulubione specjały, sięgamy po rozmaite urządzenia AGD o zaawansowanych możliwościach. Nierzadko sprawiają wrażenie niezastąpionych, a ich działanie może pozwolić na wyższy komfort pracy oraz co najważniejsze - zaoszczędzenie czasu. Niestety często po dokonaniu zakupu sprzętu, jego możliwości mijają się z naszymi oczekiwaniami.

Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze konkretnych sprzętów!

Ekspresy do kawy

Jeśli marzyłeś o kawie serwowanej w w centrum miasta, ekspres może uraczyć Cię równie dobrą kawą - w domowym zaciszu. Urządzenia dzielimy ze względu na metodę działania, ilość funkcji, montaż (na przykład pod zabudowę) oraz obsługę.

Zobacz również:

Ekspresy ciśnieniowe (automatyczne) słyną z najbardziej zaawansowanej struktury. Naszym zadaniem jest wyłącznie uzupełnianie wody i ziaren, a następnie wybór spośród kilku opcji napoju. Nieodzownym elementem jest młynek, który zmieli kawę tuż przed podaniem. Gwarancja świeżej kawy, a w dodatku - w oparciu o własne preferencje! Jest to zdecydowanie najdroższa propozycja, ale jeśli pragniemy prawdziwej kawy przypominającej kunszt baristy - to dobre rozwiązanie.

Ekspres DELONGHI Dinamica ECAM 350.75.S

Cena: 3179 zł - 2719,99 zł

Ekspres KRUPS Intuition Preference+ EA875U10

Ekspres KRUPS Intuition Preference+ EA875U10

Cena: 3499 zł

Opcją budżetową jest ekspres przelewowy bez możliwości zmielenia kawy (należy zaopatrzyć się w młynek). Szczególnie polecany dla osób pijących kawę tradycyjną - czarną lub z mlekiem. Niestety nie umożliwia przygotowania wyszukanych napojów, ponieważ nie jest wyposażony w spieniacz do mleka - ulubioną kawę, możemy jednak wzbogacić tuż po zaparzeniu.

Ekspres SETTI+ CM900X Smart

Ekspres SETTI+ CM900X Smart

Cena: 899 zł - 799 zł

Ekspres GÖTZE & JENSEN CM600X Srebrny

Ekspres GÖTZE & JENSEN CM600X Srebrny

Cena: 249 zł - 199 zł

Blendery

Wiele posiłków wymaga od nas nie lada zaangażowania. Nowoczesny sprzęt rozdrabniający jest na wagę złota dla każdego gospodarza. Największą rolę odgrywa tu moc urządzenia. Im wyższa, tym twardsze składniki uda się równomiernie zblendować. Najlepsze urządzenia wykazują nawet 2000 W! Blender poniżej 600 W poradzi sobie z przetarciem ugotowanych owoców, warzyw oraz kremowych zup - powyżej wartości, możemy liczyć na aksamitne smoothie. Warto zwracać uwagę również na ilość ostrzy, ułatwiających zmielenie nawet orzechów.

Blendery kielichowe zapewniają wysoką wydajność oraz brak zabrudzeń oraz zachlapań. Nie potrzebujemy dodatkowych naczyń, ponieważ cała praca odbywa się w przeznaczonym do tego kielichu. Urządzenie pozwala na dogłębne zblendowanie dzięki szczelnemu zamknięciu ku górze.

Tefal Perfectmix+ BL811D38

Funkcjonalna kuchnia - na to powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz sprzęt AGD

Cena: 519 zł

Electrolux ESB 2500

Blender kielichowy Electrolux

Cena: 239 zł - 159 zł

Blendery ręczne umożliwiają pracę we własnym naczyniu (szczególnie przydatne dla zup) bez konieczności mycia dodatkowych pojemników. Należy dołożyć szczególnej ostrożności aby w trakcie blendowania, składniki nie wydostały się poza naczynie. Jest to doskonała alternatywa dla małych kuchni, w których każdy centymetr jest na wagę złota.

Bosch ErgoMixx MS64M6170

Funkcjonalna kuchnia - na to powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz sprzęt AGD

Cena: 329 zł

SILVERCREST Blender ręczny SSSM 600 A1, 600 W z nasadką do smoothie

Blender ręczny Silvercrest

Cena: 99 zł

Roboty kuchenne

Gdy nasz jadłospis wymaga przygotowania dań od zera, nieoceniony staje się robot kuchenny. Urządzenia pozwalają m.in. na mielenie, szatkowanie, gotowanie na parze, zagniatanie ciasta, a nawet ubijanie piany. Funkcje są zależne od klasy sprzętu, a co za tym idzie - ceny. Niemniej, zadaniem każdego modelu jest znaczne skrócenie czasu przygotowywania. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia należy skupić się nie tylko na oferowanych opcjach, ale i mocy. Jeśli będzie ona niska, nasz robot może się zagrzać, a w najgorszym wypadku - odmówić posłuszeństwa. Gdy parametry przekraczają 1000 W, możemy być spokojni o bardziej zaawansowane czynności. Roboty o mniejszej mocy, sprawdzą się przy drobniejszych pracach. Przy każdym sprzęcie, widnieje równie istotna informacja o rodzaju regulacji obrotów (najlepsze osiągi uzyskujemy dzięki elektroniczno-płynnej oraz mechaniczno-skokowej).

Kenwood Titanium Chef Patissier XL KWL90.124SI

Funkcjonalna kuchnia - na to powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz sprzęt AGD

Cena: 3999 zł

Bosch MUM5XW40

Bosch MUM5XW40

Cena: 1699 zł

Pora na sok...

Jeśli jesteście fanami orzeźwiających napojów pełnych wartości odżywczych, warto pomyśleć o domowym soku z ulubionych składników. Aby podjąć decyzję o wyborze urządzenia, należy zastanowić się z jakiego rodzaju produktów chcemy go pozyskać. Pamiętajmy, im większa moc - tym większe możliwości (sokowirówka potrzebuje większych parametrów, aniżeli wyciskarka).

Wyciskarki woloobrotowe cechują się dłuższym czasem pracy (do 120 obrotów/min) - korzyścią jest wartościowy sok, pozyskiwany nawet z rozdrobnionego miąższu. Decydując się na wolnoobrotowy sprzęt możemy z łatwością wyciskać płyny z ziół, warzyw liściastych oraz owoców jagodowych. Lekka pianka jest dowodem na niskie napowietrzenie płynu.

Philips Viva HR1888/70

Philips Viva HR1888/70

Cena: 699 zł

GÖTZE & JENSEN SJ901T

Wyciskarka wolnoobrotowa GÖTZE & JENSEN SJ901T

Cena: 1149,99 zł - 899,99 zł

Sokowirówki działają płynnie (do 12 000 obrotów/min) oferując dość rzadką konsystencję płynu wraz ze stratą pozostałości w miąższu. Tańsza alternatywa może poradzić sobie również z twardszymi warzywami takimi jak m.in. buraki czy marchew.

SILVERCREST Sokowirówka SFE 450 C3, 450 W

SILVERCREST® Sokowirówka SFE 450 C3, 450 W

Cena: 179 zł

RAVEN ESO003

Funkcjonalna kuchnia - na to powinieneś zwrócić uwagę, gdy wybierasz sprzęt AGD

Cena: 359 zł - 299 zł

Milla HOME MJM400

MILLA HOME MJM400

Cena: 219,19 zł - 169,99 zł

Wskazówki

Niezależnie od rodzaju produktu, w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na określeniu naszych potrzeb oraz przeznaczenia. Szeroka oferta RTV Euro AGD ma za zadanie sprostać gustom milionów klientów, tak więc urządzenia będą cechować się zmiennymi parametrami. Gdy ustalimy nasz cel oraz budżet, nie pozostaje nic innego jak zgodnie z ustaleniami - dokonać upragnionego zakupu. Obecnie, mamy szansę skorzystać z akcji promocyjnej - Euro niskie ceny, która pozwoli zaoszczędzić nam nawet kilkaset złotych, a wyposażyć nasz dom w najlepszy sprzęt.

Sprawdź także: Jaki robot kuchenny do 500 zł? Wybraliśmy najciekawsze modele.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: