FusionFall, MMO pod szyldem Cartoon Network, w produkcji

Na zakończonym ostatnio konwencie Comic-Con ujawnionych zostało wiele informacji o grze giganta świata kreskówek. Tytuł jaki będzie nosić produkt to "Cartoon Network Universe: FusionFall". Trzeba przyznać, że projekt zapowiada się bardzo ciekawie... Nie tylko dla fanów bohaterów bajek z CN.

FusionFall będzie grą typu Massie Multiplayer Online. Użytkownik znajdzie w niej wiele znanych z Cartoon Network postaci. Zobaczymy więc między innymi Dextera czy Bena Tennysona z Ben 10. Jednak prawdziwymi gwiazdami mają być właśnie gracze. Będą oni mieli okazję stworzyć swoją własną animowaną postać i wraz z nią uczestniczyć w wielu przygodach w wirtualnych świecie.

W FusionFall nie znajdziemy ani systemu zdobywania poziomów doświadczenia ani możliwości wyboru klasy postaci. Zamiast tego, gracz będzie mógł podwyższać swoje cztery główne umiejętności. Rozwiązanie to wydaje się bardzo dobre zważywszy, że gra skierowana jest do bardzo młodych osób.

Gracze będą dążyć do pokonania złego, kreskówkowego bohatera, który to przywłaszczył sobie całą planetę. Aby do niego dotrzeć, trzeba pokonać masę różnego rodzaju potworów.

W grze pojawią się elementy z znane z platformówek. Przykładowo, aby dostać się na kolejny poziom, trzeba będzie skakać po różnego rodzaju rampach.

Z opinii osób, które zetknęły się z demem FusionFall zaprezentowanym na Comic-Con wynika, że producenci mają jeszcze sporo roboty, chociażby z ruchem kamery. Do wydania tytuły pozostaje jednak jeszcze rok, co wydaje się być wystarczającą ilością czasu na naprawę wszelkich niedociągnięć.