G Data Internet Security 2007 - test programu

Czy równoczesne zastosowanie dwóch niezależnych silników skanujących pozwala na bardzo dobre zabezpieczenie komputera? Czy nowy pakiet antywirusowy, chroniący komputer przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu różni się od swojego poprzednika? Przetestowaliśmy flagowy produkt G DATA. Prezentujemy zdjęcia, oferowane funkcje i oczywiście wyniki testu skuteczności w walce z wirusami, trojanami i robakami.

Od wielu lat program antywirusowy firmy G Data ma ugruntowaną pozycję na polskim rynku narzędzi zabezpieczających system operacyjny przed wirusami, trojanami, robakami i innymi zagrożeniami. Sercem aplikacji jest podwójny silnik skanujący, który pracuje bez przerwy. To dodatkowe zabezpieczenie ma za zadanie uchronić użytkownika i jego Windows nawet przed najbardziej niewinnie wyglądającymi plikami.

Zawartość pudełka

Po otwarciu czerwonego pudełka naszym oczom ukazała się płyta w przezroczystej kopercie, karta rejestracyjna ze zdrapką oraz opasła instrukcja obsługi. Ta ostatnia jest o tyle ważna, że dzięki niej nie trzeba przeglądać stron internetowych z pomocą użytkownika. Wszystko w niej zostało jasno i przystępnie opisane, a ilustracje obrazują poszczególne elementy programu. Znaleźliśmy jednak pewien mankament - otóż zbyt lakonicznie i skrótowo przygotowano rozdział poświęcony uruchomieniu komputera bezpośrednio z płyty CD, zawierającej oprócz instalatora Windows również specjalną dystrybucję systemu Linux, która pozwala na niezależne skanowanie dysków twardych. Dzięki temu program antywirusowy jest w stanie wykryć np. rootkity lub wirusy ukrywające się w domyślnym systemie. W tym przypadku skaner jest całkowicie odseparowany od Windows.

Okno statusu pozwala na szybkie ogarniecie ustawien

Okno statusu pozwala na szybkie ogarniecie ustawien

Wracając do tematu - w instrukcji powinno znaleźć się więcej informacji na temat poruszania się w tym alternatywnym systemie, tym bardziej, że w przypadku poważnej infekcji można za jego pomocą przenieść istotne dokumenty czy pliki konfiguracyjne z dysku twardego na dyskietkę lub napęd zewnętrzny.


Zobacz również