G.E.C.K. - edytor przygód dla Fallout 3 - do pobrania

Programiści Bethesdy udostępnili użytkownikom G.E.C.K. - "Garden of Eden Creation Kit" - zestaw narzędzi do modyfikacji świata gry Fallout 3 i tworzenia własnych przygód. Plik dostępny jest do pobrania w dziale Programy PC World.

Edytor umożliwia tworzenie oraz edycję dowolnego elementu z oryginalnego Fallouta 3, włączając w to m.in. krajobrazy, miasta i lokacje, jak również tworzenie własnych przygód, list dialogowych, postaci, broni czy potworów. Aby rozpocząć zabawę z edytorem, należy pobrać i zainstalować plik G.E.C.K. 1.1. Z narzędzia mogą korzystać jedynie posiadacze komputerów PC.

Więcej informacji, w tym szczegółowe poradniki, jak korzystać z narzędzi zawartych w pakiecie G.E.C.K., znaleźć można na stronie producenta.

Fallout 3 to długo oczekiwana kontynuacja jednego z najlepszych i najpopularniejszych cyklów gier fabularnych. Od poprzedniczek różni się m.in. nowym systemem walki, zmianą widoku rozgrywki, o oprawie graficznej nie wspominając. Ponieważ gra wyszła spod ręki programistów studia Bethesda, w niektórych aspektach aż nadto przypomina wydaną w 2006 r. grę Oblivion. O tym, czy jest to tytuł godzien polecenia, możecie dowiedzieć się z lektury recenzji Fallout 3, dostępnej na łamach serwisu IDG.pl.